Образ Стародума в комедії Фонвізіна «Недоросль»

Стародум – досить цікавий образ, який з’являється перед нами – читачами, у комедії «Недоук».

Стародум був дядьком Софії. Судячи з його прізвища, можна відзначити, що він був людиною старої епохи. В його думках відклалися порядні і людяні принципи. Він висловлював свою думку про те, що потрібно залишатися людиною в будь-якій ситуації, слідувати велінням душі і серця.

Герой Стародум досить довго не з’являється перед читачами. Його образ виникає в той момент, коли Софії потрібна його допомога.

Стародум вивільняє Софію від деспотії дворянки Простакової. Дивлячись на життя пані та її сина, він висловлює своє правдиве думку і дає оцінку їхнім життям.

Стародум критикує таке невоспитанное і безграмотне створення, як сина Простакової – Митрофана. Він висловлює свою думку про те, що нащадків дворян має навчати держава і прищеплювати їм прагнення до знань, виховувати їх серце. І що найцікавіше, почуття, щирість і людяність набагато важливіше розуму. Стародум твердить, що такі якості повинні закладатися на тлі негативних і позитивних прикладів.

У комедії ми бачимо чіткий опис Стародума. Він працьовитий чоловік, який раніше служив при дворі та вже на старості років пішов у відставку. Він тривалий час працював у Сибіру і нажив собі стан. Стародум прагне допомогти Софії в житті. Він віддає їй усе зароблене стан і спадщину, знаходить їй нареченого. А до сім’ї Простаковых він відчуває негативні почуття і прямолінійно висловлює їх, не приховуючи правди.