Які життєві цінності затверджуються в «Повісті про Петра і Февронії Муромських»

Вершиною творчості російського публіциста Єрмолая-Еразма можна назвати «Повість про Петра і Февронії Муромських». Ця розповідь дуже відрізняється від інших творів житийного напрямку. За змістом, стилістикою, галереї образів «Повість про Петра і Февронії Муромських» нагадує чарівну казку або високохудожній оповідання, оспівує силу любові.

Головні герої – князь Петро і дівчина-селянка Февронія, яка стала його дружиною. В їх образах присутні фольклорні мотиви. Петро є князем-змієборцем. Так як він переміг змія-спокусника, чинящего насильство над дружиною його брата, князя Павла. Підступний змій встиг обляпати переможця кров’ю і той вкрився виразками. Февронія – фольклорний образ мудрої діви. Вона вилікувала страшну хворобу Петра і стала його дружиною.

В «Повісті про Петра і Февронії Муромських» затверджуються різні життєві цінності.

В образі Петра затверджуються такі моральні цінності, як: сміливість, рішучість, благородство. Саме він стає рятівником княгині, яку мучив підступний змій. Петро дізнається про своє призначення і сміливо бореться з ворогом, щоб захистити близьких йому людей. Його шляхетність перевищує навіть почуття самозбереження.

В образі Февронії затверджуються такі моральні цінності, як: мудрість, доброта, сила волі, цілеспрямованість, вірність, уміння любити. Автор звеличує мудрість Февронії, вказуючи, що вона мудрішою навіть князя Петра. Коли князь, бажаючи перевірити дівчину, загадує їй виконати нездійсненне завдання, вона з легкістю знаходить вихід. Завдання полягало в тому, щоб Февронія наткала одягу з маленького пучка льону за той короткий час, поки Петро буде митися в лазні. Мудра діва не розгубилася і попросила зробити їй ткацький верстат з невеликою тріски, поки вона буде «чесати» льон.

Доброта і сила любові настільки життєдайні у героїні, що навіть жердья, увіткнені в землю, перетворюються в квітучі дерева. За допомогою сили волі, дівчина перемогли власні слабкості.

Дивує і величезна цілеспрямованість Февронії. Коли князь забув про даному їй обіцянку одружитися, вона через деякий час змогла домогтися бажаного.

Дівчина володіє твердим характером, незважаючи на зовнішній спокій. Те, що княгинею стала проста селянка, обурило бояр. Вони домоглися того, щоб вона покинула місто. Але дівчина попросила забрати з собою щось одне саме їй дороге. Їй дозволили, але сильно здивувалися, дізнавшись правду. Найдорожчим для дівчини опинився її чоловік, князь Петро. Таким чином, княгиня залишила місто разом з князем. Через деякий час їх попросили повернутися, так як почалися чвари. Як бачимо, мудрість та цілеспрямованість героїні перемогли підступність бояр.

В «Повісті про Петра і Февронії Муромських» затверджуються не тільки індивідуальні, але і сімейні цінності. Петро і Февронія – приклад ідеальної сім’ї.