Твір опис за картиною І. Е. Рєпіна «Бурлаки на Волзі»

Образ народу завжди хвилювало художників, і вони створювали величні твори, які потрясали весь світ. Одним з таких талановитих шедеврів стала картина Іллі Рєпіна «Бурлаки на Волзі».

Вдивляючись у неї, ми немов переносимося туди, на ті широкі річкові простори. В один момент може здатися, що група людей – бурлаков рухається до нас. Волга славилася своїми частими вантажоперевезеннями на суднах. Спускати судна у воду було набагато легше, ніж затягувати назад, на берег. Тому, для того щоб судно опинилося в глинистому піску, на березі річки, бурлаков запрягали в загальну упряжку, і вони всіма зусиллями намагалися витягнути неймовірно важку ношу.

Художник розділив полотно за допомогою лінії горизонту. Верхня частина – це красиве, блакитне небо з частими білими хмарами. Воно досить лагідний і спокійний.

Нижня частина – досконала протилежність. Жовтий пісок з глиною, брудна вода з тягучим мулом. Саме такий контраст дозволяє художнику зобразити головних персонажів картини – трудівників-бурлаков. Дивлячись на них, ми можемо помітити, наскільки важко дається їм їх робота. Вони, в напівзігнутому положенні, з усіх сил намагаються витягнути навантажене судно на берег. Їх одягу истрепанны і вимазані в піску. З-за передавливающих упряжок, якими перетягнута все тіло, одяг дуже швидко зношується і перетворюється в ганчірки.

Кожна людина у такій упряжці грає свою роль. Кожен бурлак повинен працювати на повну силу або ж їм не здолати відстань до берега. Якщо тільки один з команди починає здавати позиції, іншим доводиться більше працювати і вся упряжка з бурлаками втомлюється набагато швидше.

Герої цієї картини – це реальні люди, яких добре знав автор картини. В. Рєпін кілька разів був на Волзі, спостерігав за роботою цих героичных людей, дізнавався їх повадки і характери. Ці знання дозволили йому настільки реалістично передати риси обличчя кожного персонажа. Побачені пейзажі бурлацьке життя і надихнули художника на створення такого шедевра великого.