У чому причини жорстокості?

Людина нічого не робить просто так, всьому є своя причина. Безсердечність теж не виникає раптово і нізвідки. Жорстокість – це негативна риса особистості, що виявляється в грубій поведінці живих істот: заподіяння болю, грубе або образливому поведінці, посягання на чиєсь життя. Причин для жорстокості може бути маса: образа, заздрість, ревнощі або боягузтво. Мені здається, що обрали шлях безсердечності – слабкі люди. Дуже складно бути добрим, тому що добро передбачає допомогу іншим, ніжне і дбайливе ставлення. Жорстокі люди ділять світ на чорне і біле, а так не буває.

У літературних творах дуже часто піднімається тема доброти і жорстокості. Герої перебувають на роздоріжжі: піти по дорозі добра і заподіяти шкоду собі, чи ступити на шлях жорстокості і отримати вигоду для себе. Російські і зарубіжні письменники філософствують над природою добра й жорстокості, особливо вони замислювалися над бессердечием, яке заподіюють близьким та рідним людям. У романі «Батьки і діти» Базарів жорстоко надходить по відношенню до своїх батьків. Він не звертає на них уваги, рідко приїздить до своїм старим. У чому причина його жорстокість? Його жорстокість вирощена на нигилистических переконаннях. Його філософія змушує так поступати по відношенню до батьків. Він відчуває теплі почуття до «старим», але зберігає їх глибоко в серце і не показує. Тільки на смертному одрі Євген розуміє, що його батьки – найкращі люди на світі, він пошкодував, що так недбало до них ставився протягом свого життя.

Жорстокою можна назвати і Настю, героїню оповідання К. Р. Паустовського «Телеграма». Жінка забула свою матір, яка живе у селі. Нелюдяність тут – це відсторонення від рідної матері, яка потребувала допомоги і турботи. Тільки після смерті матері Настя зрозуміла, що борг доньки – це не переказ грошей для безпорадної матері, а людська турбота. Чому ж Настя так зробила? Мені здається, вона хотіла почати нове життя в місті, а мати, яка живе в селі, її якось стримувала. Вона хотіла здаватися незалежної для колег і не бути прив’язаною до хворої матері. Автор вчить нас, що в сім’ї не може бути місця для жорстокості.

Причин для жорстокості може бути маса. Проблема в тому, що людина сама вибирає, як йому чинити: людяно чи ні. Все залежить від людей, а не від обставин. Жорстокість до батьків найчастіше – це проекція ставлення батьків до дитини в дитинстві. Людина повинен прагнути до добра, не проявляти жорстокість, незважаючи на спокусу або образу. Навіть казки з дитинства вчать нас, що добро переможе зло, а жорстокі герої завжди будуть покарані. Нелюдське ставлення до оточуючих не можна виправдати ніякими причинами.