Девятий подвиг Геракла – Пояс Іпполіти – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Іполита.

Сюжет. Еврісфей придумав нове завдання для сина Зевса. Далеко на сході жило плем’я амазонок, якими правила цариця Іполита. Її пояс був подарунком бога Ареса і символізував собою верховну військову владу. Дочка Еврісфея Адмета захотіла дістати його. Вона попросила батька добути їй цей символ військової влади. Цар вирішив відправити у важкий похід Геракла.

Син Зевса розумів, що похід буде нелегким і займе багато часу. Тому він набрав цілий загін прославлених воїнів, серед яких був Тесей.

Царство амазонок перебувало на самій околиці грецької цивілізації. Потрібно було перетнути Чорне море і досягти його самих далеких берегів. Перетинаючи Егейське море, загін висадився на острові Парос, яким управляли сини Міноса Вони раптово напали на загін і вбили двох його членів. Розгніваний Геракл знищив безліч жителів острова і взяв в облогу столицю. Сини Міноса зрозуміли, що зробили велику помилку. Поразка була неминуча. До сина Зевса були відправлені посли, які стали благати його зняти облогу і взяти з собою будь-яких двох жителів замість убитих. Геракл забрав Алкея і Сфенела.

По дорозі загін допоміг мизийскому цареві Лику у боротьбі проти бебриків. Геракл розгромив військо бебриків і вбив царя. Всі землі бебриків герой передав Лику, який в подяку назвав ці території Гераклеєю.

Амазонки вже чули про славу Геракла. Жінки з захопленням роздивлялися могутню фігуру героя. Іполита поцікавилася, навіщо син Зевса прибув в їх столицю Феміскиру. Геракл щиросердно відповів, що з’явився в країну амазонок зі збройним загоном за примхою дочки царя Еврісфея. Іполита була зворушена мирними словами Геракла і хотіла віддати пояс, але втрутилася Гера. Перетворившись на амазонку, богиня оббрехала героя. За її словами, метою Геракла було викрадення Іпполіти, тому потрібно напасти на його нечисленний загін.

Простодушні амазонки повірили наклеп. Почалася кровопролитна битва. Відзначилася амазонка Протоя, яка вбила сім членів загону. Протою зміг вбити тільки сам Геракл. Військо амазонок зазнало поразки, і вони поспішили укласти мир. Геракл забрав пояс і доставив його Еврісфея.

Відгук про твір. Дев’ятий подвиг став справжньою пригодою для Геракла. Для виконання доручення він здійснив тривалий похід на чолі загону в невідому країну. Син Зевса не був кровожерливий. Він хотів добути пояс мирним шляхом. Лише втручання Гери призвело до непотрібного кровопролиття і обопільним жертвам.