Аналіз вірша Тютчева «Весняні води»

Федір Тютчев ставився до надзвичайно чутливим людям. Він уважно спостерігав за всім, що відбувається навколо нього. Він помічав найменші зміни, які тільки могли торкнутися його увагу. Тому, пейзажна лірика цього поета просто приголомшлива. Вона яскрава, насичена епітетами, реалістична і легка. Тютчев чітко простежував будь-які зміни, що відбуваються за вікном. Зміна пір року цікавила його по-особливому.

У списку найкращих віршованих робіт Тютчева, присвячених пейзажній ліриці перше місце займає творіння «Весняні води». Незважаючи на те, що під час написання цього вірша, поет жив за кордоном, він помічав, що прихід тепла в Європі дуже схожий на початок весни в Росії.

Самим яскравим, першою ознакою весни був особливий аромат в повітрі. Не дивлячись на те, що сніг ще біліє і лежить на полях, мешканці міста вже сповіщені про швидкий прихід тепла, про наближення весни. З усіх пагорбів весело і швидко спускаються бурхливі струмки. Вони живлять охолоджену грунт, вони наповнюють життям все навколо. І зовсім скоро спорожнілі берега і масиви покриються зеленою рослинністю. Але, до цього моменту у весняних струмків зовсім інше завдання. Вони є провісниками зміни часів року, вони повідомляють усім, що весна вже близько.

Використовуючи такий літературний прийом, як ототожнення, Федір Тютчев ніби оживляє весняні струмки, наділяючи їх рисами звичайного людини. Вони можуть говорити, мислити і навіть відчувати все, що відбувається в окрузі.

Вчитуючись у рядки цього вірша, я розумію, наскільки Федір Тютчев вітав весну. Він чекав її приходу, він спостерігав за всім, що відбувається навколо. На думку поета, лише з настанням травня можна буде полегшено зітхнути. Саме тоді можна з упевненістю заявити, що зима пішла надовго.

Завершивши прочитання вірша «Весняні води» і аналізуючи інші римовані роботи автора, я розумію, що Федір Тютчев віддавав свої переваги зими. Однак, весняне перетворення навколишнього світу, що відбувається на початку березня, викликало на його душі захват. Він асоціював весну з новою життям, з перетворенням і молодістю.