Фет Панас Опанасович – коротка біографія: роки життя, творчість і цікаві факти про сімю

Багато хто пам’ятає з курсу шкільної літератури чудові рядки про зниклих ласточках, що належать перу відомого російського поета, члена-кореспондента Петербурзької Академії Наук Афанасія Фета. Біографія літератора по собі гідна окремого роману: людина, позбавлений дворянського звання, усе життя поклав на те, щоб повернути собі прізвище, бідний офіцер, що був закоханий у безприданницю, процвітаючий поміщик, превозносящий свій стан, романтичний поет.

Дитинство і юність

Народився він 5 грудня 1820 року в селі Новосілки, де знаходився маєток Шеншиных. Родовід поета досі викликає масу питань. За традицією справжнє прізвище поета Шеншин. Історики встановили, що матір звали Шарлотта-Єлизавета Фет, уроджена Беккер. Батюшкою одні дослідники записують поміщика з давнього дворянського роду Афанасія Неофитовича Шеншина (загальноприйнята версія), інші – попереднього законного чоловіка Шарлотти-Єлизавети німця Йоганна-Петера.

Знайомство юної двадцятидворічної Шарлотти і сорокап’ятирічного Шеншина, звільнився з військової служби, відбулося, коли Афанасій Неофитович прибув на води і зупинився на постій на квартирі поважного сімейства.

Взаємна симпатія виникла миттєво, і Шарлотта в підсумку їде разом з Шеншиних. Деяка плутанина вийшла через тривалої процедури розірвання попереднього шлюбу.

Сімейний союз Шеншина і Шарлотти-Єлизавети був укладений вже після появи на світ хлопчика. Дитинство його проходило серед природи, живих вражень буття, вихованням займалися спочатку семінарист, а потім дворовий на ім’я Філіп і простий селянський життєвий уклад.