Образ Правдіна в комедії Фонвізіна «Недоросль»

П’єса Фонвізіна «Недоук» – це комедія, разоблачающая злонравних і дурних кріпосників 18 століття. Автор впевнений, що їм є кому протистояти. У творі це такі позитивні персонажі, як Софія, Мілон, і, звичайно ж – Правдін. Прізвище цього героя говорить сама за себе – він уособлення правди в п’єсі. Саме він відновить справедливість маєток Простаковых.

Пан Правдин займає солідне місце в суспільстві. Герой є багатим поміщиком, в управлінні якого знаходяться цілі села. Але влада не зіпсувала Правдіна, навпаки, він її використовує мудро. Активний чоловік був визначений членом намісництва і отримав завдання об’їхати округ з метою виявлення непорядки. Будучи поміщиком, герой не робить поблажок іншим поміщикам. Він чесний, і тому не може закрити очі на свавілля багатіїв.

Об’їжджаючи села, Правдін зупиняється на кілька днів у маєтку, де керує сім’я Простаковых. Він відразу зрозумів, що заправляє всім тут пані Простакова, а її чоловік – просто дурень. Правдин стає свідком лихих звичаїв владної жінки, яка жорстоко ставиться до селян. Симпатію герой відчуває тільки до доброї і розумної Софії. Тут він зустрічає Мілона, коханого дівчини. Як з’ясувалося, Правдін та Мілон були давніми приятелями. Так біля Софії групуються позитивні персонажі.

Правдин – чесна порядна особистість. Коли Простакова просить його прочитати лист Стародума, то він відмовляється, пояснюючи це тим, що він не має права читати те, що йому не було написано.

Правдин – принциповий справедливий чиновник. Він не залишає безкарними норовливих поміщиків, які використовують свою владу над простими селянами. Тому дізнавшись, що Простакова користується грошима Софії, намагається видати її заміж за свого підлітка-сина, використовуючи найнижчі методи, він відбирає у неї владу. Адже вона її використовує злонравно і по відношенню до селян, і по відношенню до Софії. Маєток Простаковых відходить до держави, а Митрофан йде на службу. Таке покарання отримав Простаковы за свою дурість і ненаситну жадібність. Покарання могло бути страшніше, але добра Софія прощає пані Простакову.

Правдин – уособлення неупередженого правосуддя в комедії. Тому він відновлює справедливість, використовуючи строгі методи. Він карає пані Простакову без жалю, за «боргу серця».

Образ Правдіна дуже важливий у творі, розкриває його ідею в повній мірі. Автор показує, що злонравие буде покарано правдою.

Правдин – це представник гуманної освіченої частини вищого суспільства 18 століття.

Денис Фонвізін створив приголомшливу комедію: комедію звичаїв, комедію образів. Автор поділяє персонажів на позитивних і негативних за допомогою імен і прізвищ. Читач може здогадатися, що, наприклад, Простакова або Скотинин – негативні образи, а ось Правдин, Софія, Мілон – позитивні і навіть дещо ідеалізовані письменником.