Моря і всі океани, що омивають Росію: скільки їх, до якого океану відноситься Біле, Балтійське моря

Наша держава по праву визнається державою, що має вихід до великого числа водних акваторій. Моря і океани, що омивають Росію, розташовуються в різних широтах. Так скільки морів омивають Росію?

Кількість водойм, що омивають РФ

У загальній складності на просторі Російської Федерації розташовуються водні простори, які відносяться до акваторії одного внутрішнього моря і ще 12, що відносяться до акваторії трьох найбільших океанів планети. У список, які моря омивають Росію, входять багато об’єктів, акваторію яких наша держава поділяє з іншими країнами.

У загальний список входять моря Північного Льодовитого басейну:

 • Баренцове;
 • Біле;
 • Карське;
 • Море Лаптєвих;
 • Східно-Сибірське;
 • Чукотське.

У список морів Атлантичного басейну входять:

 • Балтійське;
 • Чорне;
 • Азовське.

Відносяться до Тихоокеанському басейну:

 • Берингове;
 • Охотське;
 • Японське.

Увага! Особливістю нашої держави входить розташоване на його просторі внутрішнє Каспійське море. Таке список допомагає зрозуміти, які океани омивають Росію.

Каспійське море

Океани

У загальній складності омивають береги Росії відразу три з чотирьох частин світового океану. Кордони Росії не стикаються тільки з Індійським океаном. Якщо, звичайно, не вважати присутність поділу Світового океану на п’ять частин. В останні роки у світовій науковій практиці існує думка необхідності окремого виділення розташовується в районі Південного полюса планети Південної акваторії. Такий поділ приймається за аналогією з існуванням Північного-Льодовитого океану. Але офіційна наука поки що не визнала такий поділ офіційно.

Враховуючи такий розподіл, можна окремо розглянути кожен об’єкт, що омиває береги нашої держави.

Атлантичний

Як ви думаєте, до якого океану відноситься Балтійське? Це водний простір, що об’єднує кордону фактично всіх європейських держав, відноситься до акваторії Атлантичного океану. Балтійське море завжди було центром євразійської цивілізації.

Об’єднання єдиним водним простором забезпечило успішне економічний розвиток балтійських країн. Недарма саме на Балтійських берегах розташовуються найбільші російські економічні центри. В тому числі міста Санкт-Петербург, Калінінград, Балтійськ і Виборг.

Одночасно в акваторію Атлантики входить саме насичений сірководнем простір на території РФ – Чорне. Поряд з Балтійським, Чорне є великою транспортною артерією і важливим для розвитку економіки країни курортним районом. В його акваторії розташовуються бази Збройних сил РФ. Вони перебувають у таких великих містах, як Севастополь і Новоросійськ. Роздумувати, до якого океану відноситься Чорне море, не варто. Воно входить в акваторію Атлантики.

Зіставляючи, скільки океанів омиває Росію, в акваторію Атлантики слід віднести також мініатюрне Азовське море. Його площа становить лише 39 тисяч квадратних метрів. Воно занадто дрібне для водних вантажоперевезень, тому в ньому проритий канал для судів. За рахунок зручного рельєфу дна, покритого піском і теплої води, Азовське море визнається більше курортом, ніж стратегічним об’єктом. На його берегах розташовані численні бази відпочинку. Курортним центром є місто Єйськ.

Північний Льодовитий

Величезний простір біля берегів Російської Федерації займає холодний і небезпечний Північний Льодовитий. До його складу входить велика кількість морів. Наприклад, Біле море, до якого океану відноситься? Воно входить в акваторію Північного Льодовитого океану.

До складу цієї частини Світового океану входить і найбільше море, що омиває територію Росії, Берингове. Площа Берингової моря становить 2315 000 квадратних кілометрів.

Його глибини багаті корисними копалинами. Максимальними природними запасами нафти володіють родовища, що знаходяться на дні Чукотського. Їх потенціал відомий поки тільки теоретично. На дні водойм Арктики постійно ведуться активні геологічні вишукування.

Увага! Логічною особливістю всіх водних просторів Арктики стає дуже холодна вода, більшу частину року скована льодами.

Тихий

Тихий океан охоплює великий простір на поверхні планети. Водойми, що входять до його акваторію, що відносяться до водного простору Росії, також, як і водні простори Арктики, відрізняються суворим кліматом.

Відносно сприятливим кліматом, що дозволяє створювати на берегах курортні зони, відрізняється тільки Японське. Воно ж є самим «обжитим» районом Росії на Тихоокеанських берегах. Досить згадати такі великі і розвинені мегаполіси, як Владивосток або Знахідка.

Моря Тихого океану на території Росії – це справжній центр водного транспортного сполучення між державами Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Зараз саме водним шляхам сполучення видаляється максимальну увагу при розгляді програм економічного розвитку території.

Тихий океан

Розвиток приморських територій

Кожен водойму, розташований на території Російської Федерації, обов’язково має великі населені пункти. Розвиток міст було поступовим. Найдавнішою історією, з часів Стародавніх Риму та Греції, басейни відрізняються Атлантики.

Поселення розташовуються в рівній мірі на кордоні вод Чорного, Балтійського і Азовського. При цьому більше половини приморського населення РФ проживають на Балтиці в місті Санкт-Петербурзі.

По мірі освоєння територій відбувався розвиток міст в акваторії Арктики і Тихоокеанського басейну. У міру урбанізації відбувалося заселення практично всіх територій, розташованих на берегах Росії. Сьогодні практично необжитими можна назвати хіба що берега акваторії Лаптєвих. Це простір практично непридатне для проживання. Фахівці, які виконують завдання в такому суворому кліматі, задіяні тільки вахтовим методом. За вахтовим принципом здійснюється робота в інших важкодоступних і некомфортних для проживання районах.

Моря і океани у Росії

Особливості природи морів, що омивають береги Росії

Висновок

Водні простори і вихід до найбільших водойм планети грають величезну роль в економічному, політичному і соціальному розвитку нашої країни. Сьогодні саме водне сполучення стає одним із стовпів успішної життєдіяльності нашої держави.