Чому важливо мати мету в житті?

Людина, яка має мету в житті, називається цілеспрямованою, який вміє планувати свої справи, матеріальні витрати і правильний підхід до людей. Мета може бути, як і матеріальної, так і фізичної.

Прожити життя безцільно – найгірше, що може бути. Така людина вважається слабким, лінивим, що не мають бажання щось змінювати. Можливо, в його світогляді, рано чи пізно, відбудеться усвідомлення призначення людини в житті, але буде пізно

Тема сенсу життя, її цілі, розглядається у багатьох творах літератури. Це зроблено для того, щоб в перебільшеною формі показати можливі наслідки безцільно прожитих днів. Найбільш вражаючий приклад – Євгеній Онєгін, герой А. С. Пушкіна. Світський франт, егоїст, денді. Людина, якій не властива серйозність і цілеспрямованість. Він насолоджувався життям, не маючи мети і серйозного настрою. Тільки зрозумівши, що хоче відносин з Тетяною, Онєгін вирішив знайти себе в любові, але було вже пізно – вона вийшла заміж. Маючи цю мету раніше, Євген прожив свою молодість з коханою жінкою, а не в постійному гульні.

Чи варта гра свічок? Звичайно ж, немає. Свято йде, теж, настає повне самотність. Кожна людина в зрілому віці боїться залишитися один, адже вдвох і з любов’ю, легше пережити всі труднощі і прожити старість. Шкода, що не про це думав Онєгін.

Герої п’єси «На дні» М. Горького, також не маю життєвої мети. Так, вони розуміють, що потрібно щось міняти, що відбувається навколо них обтяжує їх, але герої твору нічого не роблять і сподіваються на зовнішній фактор. Ці люди втратили не просто мета в житті, але і самих себе. Важливо не просто мати мету в житті, але і діяти для її досягнення. Як кажуть, мета виправдовує засоби.

Підводячи підсумок, не можна не відзначити те, що можна мати мету і щире бажання, але цього мало. Потрібно прикладати чималі зусилля для її досягнення. Всі мети здійсненні, нездійсненних – ні. Головне, йти до мети, не здаватися і долати всі перешкоди на життєвому шляху. Втрата чи відсутність життєвої мети призводить до розкладання особистості і животіння днів, які могли б бути насиченими та повними ідей. Не варто забувати, що досягаючи мета, не варто на цьому зупинятися. Нова мета – нові сили – нові досягнення. Саме тому, у багатьох людей є кількох цілей, щоб їхнє життя не пройшло даремно.