Твір-опис по картині Сурікова в. І. «Взяття сніжного містечка»

В. І. Суриков написав картину «Взяття сніжного містечка» в 1891 році. Картина зараз знаходиться в Російському музеї. Картина написана у важкий період його життя: смерть дружини. Василь поїхав на Північ, де і став свідком сільського життя, яку відобразив на своїх полотнах. За цю картину Суриков був нагороджений срібною медаллю.

На картині зображена Козацька забава. Цей «городок» являв собою фортецю зі снігу та льоду, розміром з людину, з арками і башточками з кінськими черепами.

На передньому плані ми мабуть багато одягненого козака, який, розсипаючись в снігу, перестрибує через містечко. Ми бачимо, як снігові клубки розлітаються в сторони, запорошив його одяг, на снігу лежить повержений череп.

За ним, на задньому плані, зібралася юрба дітлахів, які радіють, веселяться і теж хочуть взяти участь у взятті містечка. Вони піднімають вгору сухі гілки, на знак перемоги їхні фаворити, супроводжуючи це дійство радісними вигуками.

Ліворуч від центру подій візок, в якій сидить чоловік у білій шубці з брудними плямами, здається, що він допускає учасників до гри.

Справа впадає в очі розписне покривало, на яке сперлася дівчина. Вона в коричневій шубі і світлому хустці, що покриває її волосся. За нею теж зібрався натовп. Ми бачимо чоловіків та жінок різних вікових груп, де-то визирає прикрашена запряжений кінь.

Небо і сніг намальовані практично в одному тоні – блідо-блакитному, що показує справжній північний мороз і гармонію стихій. Погода ясна, на небі ні хмаринки, а, значить, козацька забава триватиме довго, адже бажаючих дуже багато, та й запал в характері цих людей не пропаде. Мороз також видає і рум’янець на щоках сибіряків, і теплі шуби з вовняними хустками.

Художник геніально передав масовість ігри і динаміку рухів. Це вдалося завдяки присутності автора на таких іграх, натхнення експресією процесу. Видно емоції кожного з натовпу, їх радість і зацікавленість у грі. Святковість видно в особі кожного сибіряка, те, як вони переживають і захоплюються. Картина передає настрій, силу і згуртованість цього народу.