Чому людина повинна бути добрим?

Нас з дитинства вчать бути добрими. На жаль, далеко не всі розуміють, наскільки це важливо. І це не дивно, адже в сучасному суспільстві бути таким непросто, більш того – не модно. Багато вважають добрих людей простофилями і тому просто користуються їх розташуванням, чуйністю. Деяким це набридає, у них просто пропадає бажання допомагати кому-то ціною власного часу, а іноді й інших ресурсів. Такий стан справ вже перетворила людей на зграю вовків-одинаків. Я думаю, що сьогодні кожен повинен відповісти на питання, чому людина повинна бути добрим.

Від людської жорстокості, від проблем і труднощів не застрахований ніхто. І поки вони не стосуються кого-небудь з нас чи наших близьких, все здається природним і поправним. Людина не завжди замислюється, що комусь може бути потрібна допомога. І ось в якийсь момент доля підкидає випробування йому. Борсатися в проблемах одному дуже важко, а рятівний круг кидати ніхто не поспішає. Більш того, оточуючі не хочуть чути прохання про допомогу. Адже кому треба допомагати безкорисливо, витрачаючи на це свій дорогоцінний час сили. Безнадійна ситуація, чи не правда? Але якщо людина допомагав іншим, завжди знайдеться той, хто протягне руку йому.

Доброта важлива не тільки в кризових ситуаціях, але і в повсякденному житті. Кожен може зробити оточуючих щасливішими, подарувати їм трішечки свого внутрішнього світу. Хіба так важко перевести стареньку через дорогу, поступитися місцем у транспорті або погодувати безпритульна тварина? Ці вчинки здатні подарувати радість і того, хто їх вчиняє. Адже як багато значить посмішка тієї ж бабусі, пасажира або довірливий погляд тварини. Вони, здається, заряджають енергією.

Сюжети літературних творів теж допоможуть відповісти на поставлене на початку твору питання. Головного героя циклу оповідань М. Булгакова «Записки молодого лікаря» прислали працювати в село. Едя туди, він проклинає своє рішення вступити до медичного ВУЗУ. Проте його ставлення до своєї долі швидко змінюється. Спочатку молодий лікар побоюється всіх серйозних медичних маніпуляцій, але бажання допомагати людям виявляється сильніше.

Доктор лікує всіх, хто до нього звертається. Навіть в самих безнадійних випадках він не відвертається від пацієнтів. Він не рятує одне життя і найбільшою вдячністю є для нього радість людей, яких він врятував і їх близьких. Напевно, тільки вона і не дає лікарю оглянути свою посаду. Він виїжджає в далекі куточки, незважаючи на хуртовину та дощі.

Цей приклад показує, що добро може творити чудеса. І якщо ти маєш можливість допомагати людям, дуже важливо робити це, особливо, якщо від допомоги залежить доля людини.

Можна зробити висновок, що людина має бути доброю, щоб бути щасливим, жити повним життям. Крім того, не варто забувати про закон бумерангу: все, що ти робиш, рано чи пізно повертається.