Чому часто кажуть: «бійся своїх бажань»?

Наші бажання володіють колосальною силою, вони можуть брати людей «в полон», визначати їх вчинки, рішення. Бажання здатні зробити людину щасливою або стати причиною горя. Я вважаю, що вислів «бійся своїх бажань» стосується далеко не всіх прагнень.

Якщо порив спрямований на добру справу, йде від серця, не варто його боятися, навпаки, потрібно прикласти всі зусилля для його здійснення. На жаль, такими бажаннями загоряються небагато. Більшість людей прагнуть слави, грошей і навіть помсти. Такі бажання бувають сильніше добрих поривів. У якийсь момент вони засліплюють людину. Тоді і з’являється переконання, що для здійснення бажань «всі методи хороші. Цього і варто боятися. Обравши такий шлях, щастя не знайдеш. Більш того, можна втратити більше: друзів, родичів, повагу оточуючих. Крім того, неможливо здійснити такі бажання, не заплямувавши совість.

В літературі є чимало прикладів, які показують, коли і чому варто боятися своїх бажань». Родіон Розкольників, головний герой роману «Злочин і покарання», хотів вбити стару лихварку. Спочатку це бажання було швидкоплинним, але незабаром повністю опанувало юнаків. З одного боку, Родіона можна зрозуміти, адже він хотів помститися за всіх небагатих людей, постраждалих від таких скнар, як Олена Іванівна. Але все ж бажання і його наслідки дуже страшні.

Розкольників здійснив задумане. Який результат? Його мучили думки про скоєне, крім того, героя відправили відбувати покарання. А адже цього всього можна було б уникнути, якщо б Родіон «побоявся своїх бажань».

Приклад головного героя роману Ф. Достоєвського доводить, що бажання помститися потрібно боятися, адже нічого доброго воно не обіцяє. Його здійснення приносить тільки страждання.

Головний герой оповідання А. П. Чехів «Іонич» спочатку прагнув допомагати людям безкорисливо, домогтися багато чого в медицині. Життя молодої людини змінилася після знайомства з Катериною Turkinoj, вірніше її жорстокого відмови. Дмитро Іонич почав багато працювати, незабаром його єдиним бажанням стали гроші. Душа героя, здається, покрилася крижаною оболонкою. Він став жорстоким, жадібним обивателем. Тепер чоловіка почали називати Ионычем.

Іонич змінився не тільки внутрішньо, але й зовні. Він став товстим людиною, з неприємним, вічно незадоволеним обличчям. Але і ці зміни – не найсумніше. Найгірше те, що герой залишився зовсім один: у нього не було ні друзів, ні родини. Так, чоловік проводив вечори в галасливих компаніях, але вдома його очікував лише лакей. Уявіть себе на місці Ионыча. Я б не хотів жити, як він, адже розумію, що ніякі матеріальні цінності не замінять дружбу і любов.

На прикладі Ионыча А. П. Чехів показав, до чого може привести прагнення до багатства, коли воно витісняє інші пориви людини.

Можна зробити висновок, що фразу «бійся своїх бажань» говорять не даремно, адже деякі прагнення можуть призвести до плачевних результатів.