Висота східно європейської рівнини: де знаходиться на карті, площа і тектонічна будова

Східно-Європейська рівнина – це степи, які є багатими зерновими житницями країни, де вирощується найбільш якісна пшениця, ліси Півночі, безкрайні простори якого є ідеальним природним пасовищем і унікальною середовищем існування для сотень тисяч звірів. Це розмаїття природи, порід дерев, рослинного покриву, температурного режиму та вологості. Де знаходиться головна рівнина Росії і в чому її особливості – про це далі.

Особливі ознаки


східно-європейська рівнина на карті

В межах величезної рівнинній території в значних межах коливається сезонна температура, рівень вологості. Мало того, в одному регіоні можуть йти снігопади, створюючи непрохідні замети, а в іншому шуміти листям безкраї ліси і цвісти запашні луки. Відомо, що ці простори – частина Східно-Європейської платформи. Вона є давнім і стабільним у геологічному відношенні мигантским щитом на поверхні Землі, який впритул межує з поясами тектонічної складчастості. Обриси цієї самої значній на цій стороні планети рівною території вражають кожного, хто знайомий з азами географії.

Як виглядає Східно-європейська рівнина на карті:

  • обрамляють її східний кордон кряжі Уральських гір;
  • південні окраїни щільно примикають до Середземноморського складчастого поясу і Скіфській плиті, що займає площу передгір’їв Кавказу і Криму;
  • протяжність Східно-європейської рівнини в західному напрямку проходить по Дунаю, впритул до узбережжям Чорного моря і Азова.

Зверніть увагу! Завдяки поважному геологічного віку на цих практично безкрайніх просторах можна зустріти лише незначні височини, та й то тільки в північних регіонах.

В результаті руху льодовика на південь елементи тектонічних плит можна побачити просто на власні очі, в районі Карелії і в деяких областях Прибалтики. Подальше просування безкрайніх льодових мас в поєднанні з невеликою висотою відносно рівня моря зумовило практично ідеальну поверхню.

Щодо економічних можливостей площа цій величезній території відрізняється найбільшою щільністю населення сільських районів, тут величезна кількість великих та малих міст, селищ міського типу. Природні ресурси вражають різноманітністю. Простори території протягом багатьох тисяч років успішно освоюються людиною в якості промислової і сільськогосподарської бази.