Образ Герди в казці Андерсена «Снігова королева»

Герда – героїня казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева». Вона є втіленням любові і доброти. Щоб врятувати друга, який потрапив у полон Снігової Королеви, вона здійснює різні відважні і доблесні вчинки.

Герда за своєю природою була доброю людиною. Навіть в найпростіших речах вона могла бачити прекрасне. Дівчинка була розумна і освічена.

Герда – хороша подруга. Коли Кай під впливом осколків починає змінюватися, вона не кидає свого друга і не ображається на нього з-за грубого ставлення, а намагається йому допомогти, так як бачить, що щось відбувається з її другом. А коли Кай зникає, вона всіляко намагається його знайти. Вирушаючи на його пошуки, вона й подумати не могла, що їй належить пройти. Однак її не лякають труднощі, вона готова на все, щоб знайти близької людини. Герда – приклад безкорисливої дружби.

Характер героїні розкривається повною мірою при описі перешкод, які проходить Герда. Дівчинка справляється з хурделицею і заметами, а головне – ніякі злі люди не змогли зламати її характер. Вона не відмовляється від своєї ідеї знайти Кая.

Герда поєднує в собі доброту, рішучість, мужність, надійність. А головне, вона абсолютно безкорислива. Під час подорожі вона ніколи нічого не просила. Бачачи цілеспрямованість героїні, що оточують самі хотіли допомогти їй. Всі були впевнені в тому, що ця маленька дівчинка зможе подолати всі випробування і вийде переможцем з цієї ситуації.

Герда вміла розташовувати до себе людей. Всі якості, які увібрала в себе Герда, допомагають їй подружитися з усіма, хто зустрівся на її шляху. Принцеса і принц поділилися з нею одягом і дали карету, а маленька розбійниця взагалі допомагає їй втекти від неминучої смерті. Лапланка і фінка надають допомогу в знаходженні замку. Герді вдавалося знаходити спільну мову не тільки з людьми, але і з тваринами. Ворон і ворона дають вказівки, як героїні опинитися в палаці принцеси, а Північний олень, якого дала в допомогу розбійниця, супроводжує її в дорозі. Рослини також допомагають Герді: річка і троянда переконують її, що її друг живий. Навіть ангели спускаються до героїню з небес, щоб допомогти їй. Герда завжди щиро всіх дякувала за допомогу.

Героїня казки відрізняється терплячістю і вірністю. Саме завдяки цьому їй вдається перемогти чари Снігової королеви. З допомогою її палких сліз серце Кая розтоплюється.

Образ Герди протиставлений образ Снігової королеви. Вона здійснює самовідданий подвиг заради життя одного.

Таким чином, Г. Х. Андерсен в своїй казці «Снігова королева» за допомогою світлого образу Герди показав, яким стійким, сміливим і відважним може бути людина. Така маленька дівчинка має таке велике серце. Доброта і любов Герди змогли розтопити серце і врятувати Кая від чар жорстокої королеви.

Дивно, що казка називається ім’ям злий Снігової королеви, а не дівчинки, яка безкорисливо і безоплатно рятує іншого людини від загибелі.

Світ став би набагато добрішими, якщо б його наповнювали такі люди, як Герда. Це символ життя і любові.