Лист солдату

Дорогий солдат!

Я шлю тобі свій привіт з 21 століття. Я дякую тобі за віддану тобою життя у битві з загарбником, який хотів знищити нашу країну і наш народ. Ти пожертвував своїм життям не даремно, ми вистояли в тій війні, розгромили дуже сильного, впевненого у своїй непереможності ворога.

Ти був трохи старший за мене, коли йшов на фронт. Ти кружляв у вальсі на випускному вечорі 22 червня 1941 року. Ти, напевно, вперше танцював з дівчиною, яка тобі подобалася, хвилювався і був щасливий, бо попереду була неосяжна цікаве життя. А приблизно через тиждень разом з товаришами ти стояв біля дверей військкомату. Можливо, ти додав собі рік, багато хлопців, яким ще не виповнилося вісімнадцяти років. Ти рвався на фронт.

Війна перекреслила твоє майбутнє. Попереду — окопи, бої, загибель товаришів, відступ, страшні картини бомбардувань. Виявилося, що ця війна надовго, і вона страшна і брудна. Романтичні мрії про героїзм змінилися дорослим розумінням жорстокої необхідності вбивати і стояти на смерть. Я подумки приміряю на себе твою долю. Не знаю, як би я зміг вставати під обстрілом і йти в атаку. Гинули найкращі, ті, які піднімалися першими і вели за собою.

Ти поліг смертю хоробрих, і це тебе славлять в день Перемоги і в твою пам’ять оголошують хвилину мовчання. Ти йдеш у «Безсмертному полицю», і ми, підлітки 21-го століття, пишаємося тобою, вдячні тобі і відчуваємо зв’язок нашого покоління з військовим поколінням.

Понад сімдесят років минуло з тієї війни. Наша країна пережила дуже важкий період, вона стала іншою, але російський народ зберігся. Пам’ять про героїчну перемогу батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні допомогла російським людям згуртуватися і протистояти всім недоброзичливцям. Нам вдалося зберегти над Росією те мирне небо, за яку гинули солдати тієї війни.

Ветеранів залишилося дуже мало. З кожним роком на трибунах в день Перемоги їх стає менше. Буває, що ті, хто приніс країні перемогу, живуть не в кращих умовах, потребують турботи. Такого, звичайно, не повинно бути. Борг і держави, і оточуючих забезпечити цим людям гідну старість.

Дорогий солдат! Йдуть останні представники твого покоління, але вони, як і ти, назавжди залишаються з нами в «Безсмертному полку». Нашу Батьківщину не залишає дух мужності і героїзму. У нас є герої, є гідні, сміливі солдати, які ризикують своїм життям у гарячих точках за межами нашої країни заради її безпеки. Є і ті, хто загинув за праве діло.

Сподіваюся, наше покоління не посоромить пам’яті своїх героїчних предків, якщо треба буде встати на захист країни.

Будь спокійний, солдатів. Спасибі тобі.