Чому Герда перемогла Снігову королеву?

Р. Х. Андерсен у казці «Снігова королева» показав, як у боротьбі між злом і добром перемагає чисте і лагідне серце.

Снігова королева була сильна і могутня. Багатьох змогла заколдовать вона, включаючи і Кая. Однак зовнішня сила, як стверджує автор, не є настільки важливою, як внутрішня. Тільки людина з добрим і благородним серцем може перемогти уособлення зла.

Герда – це проста дівчинка, вона не має ніяких чарівних властивостей, на відміну від Снігової королеви. Але навіть незважаючи на це, маленька героїня перемагає. Вона робить це завдяки своєму характеру. Герда смілива, щира, доброзичлива до всіх. Вона вміє знаходити спільну мову абсолютно з усіма, навіть з маленької хуліганкою. Люди щиро хочуть допомогти їй знайти її близького друга. І вона вдячна кожному, хто надав допомогу в цих складних пошуках. Перемога над злом – це не тільки перемога Герди, а перемога всіх людей, які допомагали героїні діями чи добрим словом.

Данський казкар показує, що виграш Герди в боротьбі добра і зла очевидна: вона має гаряче серце, яке протиставлено холодного і крижаного серця Снігової королеви. Лише любов і доброта здатні розтопити жорстоке серце Кая і повернути його до колишнього життя. Невідомо, що б було з Каєм, якби гарячі сльози дівчинки не подіяли.

Головна героїня «Снігової королеви» вже наполовину перемагає, коли вирішується вступити в сутичку зі злом. Вона не побоялася та не зупинилася на середині шляху. Вона твердо і наполегливо йшла до своєї мети.

Справжня дружба вела Герду до перемоги. Адже для неї Кай був близькою людиною, вона була готова на все заради збереження життя названого брата і збереження чистої та дитячої дружби між ними. Для Снігової королеви ж Кай був іграшкою. Можливо, тому вона не хотіла боротися за нього повною мірою. У таких байдужих людей немає шансу на дружбу і любов. Сила і всемогутність королеви падає, коли з’являється доброчесний людина.

Відвага і сміливість Герди допомагає їй здобути перемогу. Вона ніколи б не подумала про те, що можна кинути друга в біді. Героїня завжди прийде на допомогу. Навіть якщо їй доведеться пройти безліч випробувань. Будь-які перепони для неї не перешкода. Адже вона вірить у те, що Кай живий, і хоче якомога швидше його врятувати.

Ніякі випробування і труднощі не змогли збити Герду з потрібного шляху. А ось Снігова королева буквально відразу здається. Вона звикла, що їй завжди всі підкоряються. Для неї незвичайним є поразки, вона не може боротися з цим. Зла королева не звикла проходити випробування. А саме вміння стояти за себе і йти до кінця є головним у перемозі.

Всі кошти Снігової королеви нечесні: вона неправдами і чарами заманює Кая в свій палац. Герда ж відрізняється правдолюбністю. По дорозі до палацу всім вона розповідає правду. І люди вірять їй і намагаються допомогти. Правда перемагає кривду.

У цієї казки щасливий кінець. Добро перемагає зло. А мораль цього творіння Р. Х. Андерсена: чи з чистим серцем – тоді зможеш здобути перемогу над злом.