Як, по-вашому, повязані вірність і дружба?

Вірність і дружба – близькі поняття, пов’язані хоч і невидимої, але такий зрозумілою зв’язком. Вірний друг в наш час – велика рідкість, а маючи такого друга, потрібно дорожити ним. Дружба повинна бути взаємною, як і вчинки заради друзів. Дружня вірність – це взаємовиручка і взаємодопомога, яка часом ставить проблеми одного важливіше своїх. Бути вірним одній людині набагато простіше, ніж кільком, тому, найчастіше кращий друг – це одна людина. Заводячи кількох друзів, не вистачає часу, щоб провести з ними час і вчасно прийти на допомогу.

Справжній друг, буде завжди поруч, виявляючи зацікавленість і допомогу у всіх проблемах. Дружби без вірності не буває. Адже, невірний друг проявить свою натуру в першій важкій ситуації, з такою людиною не можна пов’язувати життя, адже, як відомо, люди не змінюються. Важливо знайти вірного друга і бути таким же самим. З такого злиття вийде відмінний союз для подолання всіх перешкод на життєвому шляху.

Саме про це розповідається в багатьох творах літератури.

Одним з таких прикладів є відносини Печоріна і Вернера в романі «Герой нашого часу». Григорій не вірить в дружбу, відмовляється від неї, хоча протягом усього роману йому на шляху трапляються добрі і чуйні люди, але Печорін відштовхує їх. Зустрівши Вернера, можна подумати, що Печорін знайшов одного, але їх моральний світ не співпав. Головний герой так і залишився без одного, завдяки тому, що не дав шанс, що не повірив в існування відданих друзів. Цей приклад яскраво ілюструє те, що потрібно вміти довіряти людям і не боятися відкрити свою душу добрій людині, щоб не залишитися в глибокому самоті. Бо будуть сумні підсумки життя, як і в цьому романі.

У багатотомному романі «Володар Кілець» дружба Фродо і Сема є прикладом для наслідування, еталоном взаємозв’язку понять «дружба і вірність». Дружба цих хлопців підтверджувалася не один раз: Сем, потрапивши в полон, заступається за Фродо; знаходить їжу; в численних атаках рятує друга. Ця дружба підтверджена не тільки словом, але й ділом. Їх вірність підтверджена вчинками та їх самовідданістю.

Що ж означають поняття дружба і вірність? Ці якості характерні для сильних особистостей, готових жертвувати своїми інтересами, часом навіть життям, заради свого друга. Незабутні вчинки підтверджують зв’язок дружби та вірності, запам’ятовуються надовго в людській пам’яті, залишаючи теплий слід честі і гідності.