Твір опис за картиною К. П. Брюллова «Вершниця»

Карл Брюллов написав свою картину «Вершниця» в 1832 році, коли жив в Італії. Варто відзначити, що дане полотно принесло художнику гучну славу і світове визнання.

Поглянувши на картину, ми побачимо двох сестер. Старшу звали Джованина. Вона і є центральним образом твору. К. Брюллов зобразив її на молодому баскому жеребці. Джованина своїми тендітними руками натягнула поводи і намагається зупинити розпаленого коня. Відразу видно, що молода дівчина вже досвідчена наїзниця, вона вміло сидить у сідлі і керує конем. Особа Джованины дуже спокійно, вона повністю зосереджена на верховій їзді. Легкий рум’янець свідчить про те, що вона щойно повернулася з верхової прогулянки.

Художник описує Джованину, як велику модницю. Ніжно-блакитна амазонка, мереживний комір, чорна капелюшок з економікою вуаллю на кучерявій голові тільки підсилюють це враження.

Норовистий кінь покірно змушений зупинитися і виконати команду своєї вершниці. Він встав на диби, роздув ніздрі, хропе, але, все ж, підкорився дівчині. На задньому плані картини ми бачимо невелику собаку коричневого кольору. Швидше за все, ця собака Джованины і її молодшої сестри. І вона, напевно, слідуючи за своєю господинею, теж тільки що повернулася з прогулянки.

Почувши наближення коні, на балконі будинку показалась маленька дівчинка, одягнена в рожеву сукню і мереживні панталони. Це була Амацилия – молодша сестра Джованины. Відразу видно, що дівчинка дуже любить і захоплюється своєю старшою сестрою, великі карі очі видають її. Вона схвалює кожне дію своєї сестри і мріє, також, коли-то прокотиться на вороному коні.

Завдяки всім цим деталям, картина К. П. Брюллова «Вершниця» здається дуже динамічною і реалістичною.