Вивчити англійську мову самостійно з нуля: кращий самовчитель для початківців і для дітей

Англійську мову не відноситься до дуже складним мовам, подібним японському. Тому його можна вчити в будь-який час без сторонньої допомоги. Головне — правильна мотивація. У цій статті ми розповімо, як вивчити англійську самостійно з нуля. І найкращий помічник у цій справі — це самовчитель англійської мови.

Алгоритм самостійного вивчення

З чого почати вивчення англійської мови? Ось кілька важливих моментів:

 1. Для початку необхідно вибрати цілі. Для чого потрібне знання англійської мови? Справа в тому, що в процесі навчання доведеться постійно мотивувати, кожен день приділяючи час для мови. Мотивація відіграє визначальну роль. Можливо, вам потрібно знання мови для поїздки, навчання за кордоном, спілкування з англомовними друзями.
 2. Налаштуйтеся на наполегливу роботу. Не варто довіряти методиками, широко рекламованим і обіцяє за місяць зробити новачка професіонала, вільно говорить по-англійськи. Чудес не буває. Реально вивчити мову за декілька місяців так, щоб розуміти прочитане і спілкуватися. Як стверджують професіонали, щоб знати англійську мову як рідну, будуть потрібні десятки років.
 3. Вивчати мову потрібно з азів, тобто з алфавіту. Букви в транскрипції вимовляються не так, як пишуться. Після заучування вимови літер можна приступати до запам’ятовування слів.
 4. Планування при вивченні слів вкрай важливо. Поставте собі за мету вивчити в місяць, наприклад, п’ятсот слів. Пріоритет слід віддавати тим словам, що використовуються в побуті, тобто в повсякденній мові.
 5. Заведіть власний словничок, записуючи в нього тільки що вивчені слова. Писати потрібно вручну, адже саме так краще працює моторна пам’ять. Також можна використовувати картки, з одного боку яких написані російські слова, а на іншій — їх переклад.
 6. Паралельно із запам’ятовуванням слів вивчайте ази граматики, щоб будувати фрази. Намагайтеся як можна більше повторювати вголос те, що ви навчаєте.
 7. Частіше дивитеся англомовні ролики з субтитрами. Періодично ставте перегляд на паузу, щоб вивчити уривок напам’ять.
 8. Слухайте радіо, наприклад, BBC, щоб вчити розмовну мову.
 9. Використовуйте аудіокниги, маючи під рукою паперовий варіант і російською мовою, щоб мати можливість порівняти оригінал і переклад.
 10. Зробіть вивчення мови пріоритетним, приділяючи йому щодня не менше 30 хвилин часу для кожного заняття. Роблячи перерви і відволікаючись, можна вчити мову легко і без напруги.


Самостійне вивчення англійської мови вдома.

Методика для початківців

Розраховувати на швидкий результат у навчанні не варто, оскільки темп запам’ятовування у всіх різний. Здібності до мов суто індивідуальні. Очікувати якогось прориву в рівні володіння реально по закінченні трьох років з початку вивчення – так показує практика. Слова з англійської на рівні розмовника можна вивчити за місяць. Це конструкції «питання-відповідь», які знадобляться, якщо поїхати за кордон. Англійська мова для початківців зазвичай обмежується повсякденною лексикою і простими фразами.

Важливо! У вивченні англійської необхідна наочність. Обов’язково перевіряйте топіки, включені в самовчителі.

При вивченні можна використовувати матеріали на DVD-дисках, які містять зображення з англійськими словами, і переклад до них. Паралельно диктор правильно вимовляє слова. Допомоги на дисках бувають різноманітними: вони містять все необхідне для мови в комплексі.

Пам’ятайте, що вивчення англійської будується на трьох напрямках: вимова, поповнення словникового запасу, граматика. І це важливо поєднувати без шкоди для свого психологічного комфорту.

Новачок повинен спочатку вивчити найпростішу граматику (часи дієслів, і побудова речень), навчитися читати англійською, і тільки потім переходити до перегляду фільмів. Просунутий учень, який опанував граматику, має зробити наголос на практиці мовлення. Тільки так можна видалити з мови акцент.

Занурення в англомовне середовище має важливе значення. Для цього потрібно спілкуватися з людьми, вільно изъясняющимися англійською, слухати музику з таким текстом. Якщо, наприклад, переїхати в країну мови, що вивчається, то процес навчання скорочується вдвічі.

Не потрібно соромитися питати у тих, хто є професіоналом. Про те, яку методику обрати, які навчальні матеріали краще, можна запитати у свого вчителя іноземної мови.

Чимало інформації про хороших посібниках містить Інтернет. Викладачі англійської мови створюють свої сайти, викладають методички і діляться своїми напрацюваннями.

Поспілкуватися з носієм мови можна по скайпу. Існують і тематичні чати, знайти які дуже просто за допомогою пошуковика Yahoo. Крім того, можна вести листування по e-mail, писати повідомлення в Twitter і Facebook.

Увага! Методика вивчення англійської мови самостійно передбачає вивчення мови потроху, але щодня.

Посібники та самовчителі онлайн

Використовуючи самовчитель онлайн, ви вже за місяць навчитеся читати, розуміти зміст англійських фільмів на Youtube, тексти пісень в оригіналі. Але найголовніше те, що ви зможете висловлювати свої думки і розуміти співрозмовників.

Щоб оцінити свій рівень досягнень, пройдіть тест. Це нескладно, так як він містить приблизно 20 питань. Тести розроблені для різних рівнів: від початкового (Elementary) до високого (Advanced).

Краще розуміти мову і будувати фрази допоможуть уроки онлайн. Тут граматика представлена поетапно, починаючи з дієслова «бути» (“to be). Це дієслово використовується при побудові тимчасових конструкцій минулого, теперішнього і майбутнього. Додатково вивчивши звороти мови, можна вже досить вільно говорити.

Треба зазначити, що навчання онлайн краще вести в інтерактивній формі, тобто за допомогою діалогу з віртуальним співрозмовником. Це дозволяє моделювати спілкування, як в реальному житті.

Перетворити вивчення англійської в захоплююче заняття допомагають гаджети. Це спеціальні додатки для платформ Android і IPhone. Перевага додатків полягає в тому, що вони містять аналоги паперових карток з англійськими словами. Навчання проходить у кілька кліків.

Англійська для дітей

Діти відкриті всьому новому, і якщо дитина проявив щирий інтерес, потрібно учить англійську мову в ігровій формі. Найпростіше це зробити шляхом перегляду самовчителів в Інтернеті, набравши в пошуковику «англійська для дітей з нуля».

Крім того, в мережу викладено чимало роликів, знятих спеціально для дітей професійними педагогами. Уроки для початківців представлені в простій і наочній формі.

Увага! Навчальні ролики допомагають більш швидко і ефективно вчити мову.

Основний принцип у вивченні мови у дітей — це поступ. Це означає, що треба просуватися від простих понять до більш складним. Дитина здатна вивчити ті слова англійською мовою, які йому вже відомі російською. Читання словника нічого не дасть: необхідно вчити слова по картинках. Простий приклад. Роблячи зарядку вранці, можна вивчити назви частин тіла, а в процесі сніданку вивчити вимова назв меню і продуктів англійською мовою.

Як вивчити англійську з дитиною вдома

Важливо представити процес вивчення мови як гру, але мотивуючи тим, що зігравши в неї, дитина отримає приз. Знання дадуть ключ до скарбу. І дитина буде зацікавлений, щоб вчитися і осягати нове. Обманювати дитину, звичайно, не можна. У вигляді скарбу можна придбати для нього диск з мультфільмами англійською мовою або книгу англійських казок в оригіналі.

Мотивація до вивчення мови

Через деякий час дитині може набриднути мову, і він може знайти нову розвагу. Це природно. Щоб підтримувати мотивацію, треба робити наступне:

 • регулярно купувати яскраві і барвисті допомоги (диски, книжки, ігри);
 • дати дитині шанс виступити на конкурсі зі знанням мови, взяти участь в олімпіаді, де вручають грамоти та нагороди;
 • записати в англомовний гурток, познайомити з такими ж захопленими дітьми;
 • вчити мову разом з дитиною, яка часто бере приклад з дорослого.


Навчання дітей англійської мови в ігровій формі проходить набагато легше і швидше.

Онлайн-самовчителі для дітей

Якщо дитина дійсно зацікавився, можна використовувати популярний самовчитель англійської мови.

Сайт про забавному тигра, який говорить по-англійськи: http://lingualeo.com/

Поради по вивченню мови

Приступаючи до такого цікавого заняття, як швидко вивчити англійську мову будинку, багато людей використовують ефективний метод: наклеюють стікери на предмети побуту з їх англомовними назвами. Постійно дивлячись на звичну обстановку, людина автоматично запам’ятовує слова. По дорозі на роботу чи навчання можна читати електронні книжки, слухати записи, переглядати ролики. Так поїздка стане нудним і пройде з користю.

Використовується і такий метод, як складання списків синонімів і антонімів. Дуже ефективний прийом, що допомагає вивчити англійську самостійно з нуля. Прийом діалогу теж діє ефективно. Думайте і говорите, задавайте питання і відповідайте. Не бійтеся здаватися смішною: оточуючі вас зрозуміють. Адже ви вчіться говорити по-англійськи!

Особливість англійської полягає в тому, що в ньому, як і в будь-якій мові, існують стійкі конструкції. Це так звані звороти. Їх треба заучувати, запам’ятовувати. Крім того, існує розмовний сленг, тобто мова вузьких груп англомовних людей. Наприклад, молодіжний сленг. Буває і професійний сленг. Звичайно, це вже рівень просунутого учня, який бажає спілкуватися англійською як рідною.

Як самостійно вивчити англійську

Як запам’ятовувати слова

Висновок

Плюс самостійного підходу в тому, що можна вибирати методики, вчити стільки годин, скільки дозволяє настрій, вибирати рівень мови для навчання. Якщо вивчати англійську на курсах, то учень завжди обмежений у виборі, адже за нього вирішує викладач. Скористайтеся такою можливістю , адже тепер ви знаєте, як вивчити англійську мову самостійно вдома.