Образ Снігової королеви у казці Андерсена «Снігова королева»

Знаменита для всіх казка «Снігова королева» – це не тільки розповідь про доброту дівчинки, яка допомогла врятувати її друга від чарів злої королеви. Це розповідь про добро і зло, про любов і бездушності.

Снігова королева – один з головних героїв казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева». Це негативний персонаж, який є представником зла як явища.

Героїня любить холод, не дарма її звуть Сніговою королевою. Її зовнішність також характерна для негативного персонажа: вона красива, але краса її бездушне. Шкіра у неї бліда, а погляд неживої і крижаний.

Живе вона в крижаному палаці, де панує вічна мерзлота. Ніколи в її будинку не було веселощів і теплоти. Героїні подобається це холодну самотність. Вона не визнає любові, добра і милосердя.

Трон королеви знаходиться в середині озера під назвою «Дзеркало розуму». Це символ холодного розуму, у якого немає ніяких почуттів.

Сніговій королеві подобається тільки завдавати шкоди людям і природі в цілому. У якісь моменти вона підшукує собі нову жертву для того, щоб розважитися. Її забавляють різні страждання людей. Якщо героїня вирішує щось зробити для своєї вигоди або для своєї потіхи, то обов’язково домагається свого. Снігова королева досить сильна, що мало хто може їй протистояти. Добрий і привітний Кай теж не зміг встояти проти чар. Снігова королева показана у творі всесильної, лише один поцілунок героїні змушує Кая забути про своє минуле життя, яку він вважав щасливою. На нього вплинули чари Снігової королеви. Героїня вибирає Кая, тому що її розсердили його слова, і вона вирішує перевиховати хлопчика, для цього посилає йому в серце і око крижані скалки, а потім забирає його до себе в замок.

У палаці хлопчик збирає з крижаних кубиків слово «вічність». Не даремно саме це слово пов’язане з образом Снігової королеви. Адже в її володіннях час застывало і перетворювалося у своєрідну вічність. Холодну і неживу вічність. Героїню влаштовувала ця нескінченність, однак вона не розуміла, що пізнати вічність неможливо без почуттів, особливо без любові і добра.

У Снігової королеви всі живуть за її законами, так як вона володіє чарівними здібностями. Це примусове, а не самовільне підпорядкування. Героїня мріє заморозити цілий світ. Для цього вона забирає дітей у своє царство, адже саме діти мають гарячі серця, які героїня хоче загасити. Однак вона не настільки сильна, як добра і любляча Герда. Боротьба тепла Герди і холоду Снігової королеви показана на протязі всього твору Р. Х. Андерсена. Злість Снігової королеви не може перемогти щирості маленької дівчинки. Вона терпить поразку і перебирається ще далі на північ, у ще більш холодні місця. Поразка не зробить Снігову королеву добрішими, найімовірніше, вона продовжить свої капості, а може і збільшить їх розміри і силу.

Снігова Королева – це символ зла і відсутності позитивних людських якостей. Крижана і бездушна краса Снігової королеви приводить її до вічного самотності.