Які герої уособлюють добро і зло у казках Андерсена?

Майже будь-яка казка оповідає про боротьбу добра і зла. Не стала винятком і казка датського казкаря Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева».

Добро в цій казці представлено чином Герди і всіх тих персонажів, які їй допомагали. Зло втілює жорстока Снігова королева і підступний троль.

Починається казка з того, що жорстокий троль створив дзеркало, що перетворює все хороше у погане. Це дзеркало потім розбилася на безліч шматочків. Осколки цього дзеркала перетворювали людей в егоїстів та черствих людей. Троль був нескінченно радий цьому. Йому і його учням подобалося сміятися над людьми і робити їх зліше і бездушнішим. Від цього піднімалося їх настрій.

Осколок потрапляє і в серці Кая. Снігова королева користується нагодою і забирає його до себе в крижаний полон. Вона нерідко приводила в свій палац маленьких дітей, щоб змінити їх характер. Вони ставали байдужими до всього. Для неї це було заради розваги і звільнення від нудьги. Снігова королева звикла, що їй підпорядковуються. Вона відчувала свою всемогутність.

Проста дівчинка, позбавлена всяких магічних властивостей, не побоялася вступити в конфлікт зі злою чарівницею. Герда – маленька дівчинка, яка заради дружби готова на багато що. Вона долає різні труднощі, не шкодуючи власних сил. Важко їй чи ні – вона не зупиняється на середині шляху і відважно йде до самого кінця. Все заради того, щоб врятувати свого близького друга Кая. Кай – це теж представник добра. Адже насправді його серце добре і піклується. Він здатний бачити у звичайних речах щось особливе, унікальне і чудове. Під впливом осколків і чар Снігової королеви він втрачає здатність до любові, проте справжнє обличчя ще можна врятувати. І Герда робить це. Але вона не змогла розтопити крижане серце Кая без своїх помічників.

Річка і троянда розповідають Герді, що її друг живий. Принцеса і принц діляться з героїнею одягом, а також дають їй карету. Маленька розбійниця рятує Герду від смерті. Лапланка і фінка надають допомогу в знаходженні замку. Ворон і ворона показують шлях до палацу принцеси. Північний олень супроводжує Герду в дорозі. Допомагають героїні навіть ангели, які спускаються з небес. Всі вони – добро у казці «Снігова королева».

Є в казці і образ колдующей старенької, яка намагається лишити Герду в себе. Цю героїню можна віднести до негативних персонажів – представників зла.

Добро і зло у творі протиставлено один одному. Проте мораль казки зрозуміла: добро завжди перемагає зло. Здатність любити, дружити і захищати себе і своїх близьких завжди допоможе здобути перемогу в цій нелегкій битві.

Сльози Герди зруйнували чари злої королеви, вони розтопили холодне серце Кая. Тому що перед величезною любов’ю простий героїні сила холодної чарівниці слабшає.

Ганс Християн Андерсен показує, що ні вік, ні соціальний стан, здатність до чарів не впливає на перемогу. Чисте і милосердне серце – ось, що необхідно людині в боротьбі зі злом.