Четвертий подвиг Геракла – Керинейська лань – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, керинейська лань.

Сюжет. Четвертим завданням Еврісфея для Геракла стала піймання керинейськоі лані. Артеміда послала її в Аркадію в покарання мисливцям, які не приносили в честь неї жертви. Лань вважалася священною твариною богині. У деяких областях Давньої Греції Артеміду називали Элафиеей (“ланеподобная”). Лань гасали по полях і вытаптывала посіви, не знаючи втоми. У неї були мідні ноги і золоті роги. Цар вважав, що Геракл ніколи не впорається з цим завданням. Герой був дуже сильний, але у швидкості бігу не міг змагатися з керинейськоі ланню.

Геракл почав переслідувати лань. Цілий рік він біг за невтомним тваринам. Лань з легкістю піднімалася на неприступні гори, перепливала широкі річки. Але герой не здавався. Геракл з ланню перетнули багато області, відомі древнім грекам: Аттику, Беотія, Феспротию, Фракію; тричі оббігли гору Олімп. Так вони дісталися до крайньої півночі, де, на думку стародавніх греків, перебували витоки Дунаю. В області, населеної гіпербореями, тварина сподівалося на допомогу своєї покровительки Артеміди. Але богиня не втручалася і з цікавістю стежила за погонею. Гераклові вже практично вдалося схопити лань в саду Гесперід, але вона вирвалася і стрімко побігла назад на південь. Божевільна гонка відновилася.

Лань знову привела Геракла в Аркадію. Вона навіть не втомилася. Тоді герой вирішив скористатися своїми стрілами і вистрілив лані в ногу. Геракл зумів так влучно пустити стрілу, що вона пройшла між сухожиллям і кісткою, не завдавши серйозного пошкодження. Тільки так Геракл зміг, нарешті, зловити золоторогу лань. За іншими відомостями, герой використовував мережу або зумів застати лань, коли вона спала.

Коли він збирався нести її в Мікени, перед ним постала розсерджена Артеміда. Богиня почала дорікати Геракла в непокорі. Герой відповів, що поважає її і схиляється перед волею богів, але сам не владний над своєю долею. Піймання лані була вимогою царя Еврісфея. Артеміду пом’якшив цю відповідь. Вона відпустила Геракла з світом, і він відніс керинейську лань в Мікени.

Відгук про твір. Четвертий подвиг виділяється серед інших пригод Геракла. На цей раз йому довелося використовувати не силу, а витривалість. Головним умов для героя було не заподіяти тварині ніякої шкоди. Саме тому він провів рік у переслідуванні лані і тільки після цього зважився використовувати зброю.