Чому не склалися стосунки між Асею і паном Н.Н.? (по повісті Тургенєва «Ася»)

Темі любові присвячена безліч творів російської класики, одним з найвидатніших в цьому списку стала повість «Ася» Івана Сергійовича Тургенєва. Втім, теми любовних відносин в тій чи іншій мірі присвячено кожен твір автора. Він вважав, що це почуття – основа всіх основ.

Випробування любов’ю – головна перешкода в творчості Тургенєва. Воно стоїть на чолі кута є найскладнішим. Зате завдяки йому прекрасно видна вся внутрішня сутність людини.

У повісті «Ася» приречені на кохання два головних героя – пан Н.Н. і Ганна. Вони зустрілися випадково під час подорожі в провінційному німецькому містечку на березі Рейну. Між Асею і Н.Н. зародилися дружні стосунки, які потім переросли в більш високі і теплі почуття.

Дівчина сміливіше і твердіше у вчинках і намірах, вона відкрито зізнається в коханні своєму обранцеві, довіряючи йому долю. Для неї немає перешкод: все просто і зрозуміло. Герой же закритий, як коконом, страхами і забобонами. Він не може зануритися в безодню охопили почуттів.

Винуватцем розлуки героїв став пан Н.Н. Він відчував почуття, у цьому немає сумніву, але не хотів брати на себе відповідальність. Не менш важливим моментом було і громадська думка, яка герой цінував і дотримувався. Він відштовхнув Асю, не сказавши їй лише одного єдиного слова. І нехай він пізніше пошкодує про скоєне, виправити вже нічого не можна. Гагины поїхали. Свій шанс він змарнував. У прощальній записці Ася ставить крапку і ще раз підкреслює, що тільки від нього залежало, бути щасливими чи ні.

Він намагається себе втішити тим, що був прав, що Ася була б не дуже хорошою дружиною. Але факт залишається фактом: сім’ю Н.Н. так і не створив. У його житті було багато жінок після Асі, але не одна не викликала в ньому схожих почуттів. Тільки ця емоційна сімнадцятирічна дівчина залишила глибокий слід в його душі, слід на все життя.

Таким чином, виходить, що випробування любов’ю Н.Н. не витримав. Не зміг здати цей «іспит». Тільки він винен у тому, що так склалася його доля. Герой крейду і жалюгідний у порівнянні з впевненою в собі дівчиною, він не доріс для любові, не готовий до неї.

Він боїться труднощів, які можуть її чекати, Н.Н. вибирає самий легкий і зручний шлях, от тільки нещасливий. Причому, своїм вибором він робить нещасливою і ще однієї людини.

Н.Н. звик до легких інтрижок і несерйозним захопленням. Він людина світська. І таке життя завжди була йому до душі. Високі почуття, пов’язані з глибокими переживаннями, занадто важкі для нього. Він відступає, навіть не вступивши в боротьбу. Він виявив легкодухість, злякався, відмовився.

Пан Н.Н. боїться змін, не здатний відмовитися від зручного і розміреного життя. Така перспектива його не стільки радує, скільки лякає і засмучує. Так яскраво впадає ця слабкість молодої людини в очі на тлі рішучої дівчини Асі. Вона твердо впевнена в тому, чого хоче, справжня «тургеневская дівчина». Вона готова заради коханої людини на все, навіть пожертвувати собою. Що в кінцевому результаті і відбувається.