Аналіз вірша Некрасова «Елегія»

Протягом усього свого творчого життя, Микола Олексійович приділяв найбільшу увагу простого народу, він описував те складне становище, в якому перебував простий селянин. Дуже часто, на поета обрушувалася агресія керуючих і владних чиновників. Особливо сильно це стало проявлятися після реформи та скасування кріпосного права.

По суті, життя простої людини ні трішки не змінилася, і Некрасов у яскравих фарбах описував справжній стан речей. Звичайно ж, це не подобалося ні прихильникам влади, ні самим управителям.

Відповіддю на такі «закиди» стає віршована робота «Елегія». В ній Некрасов нарешті хоче написати про щось приємне і красиве.

Однак, такий вірш містить у собі чимало іронії, яка знову-таки стосується важких буднів звичайного селянина. Вже на початку перших рядків Некрасов говорить про те, що мова піде про старому, про накипевшем. Після скасування кріпосного права, прості люди залишилися такими ж бідними і нещасними. Поет анітрохи не багатослівний, адже сам пережив страхіття голоду і втрати даху над головою. Він був радий, що практично всі свої роботи присвятив не світським, розпещеним особистостям, а простим людям.

Момент скасування кріпосного права дійсно порадував поета. Однак таке радість тривав зовсім не довго. Адже відправившись на пошуки щасливців серед селян, Некрасов не міг знайти задоволених, вільних і радісних. Люди, як і раніше, до упаду працюють на полі, щоб заробити шматок хліба, щоб забезпечити дітей їжею і водою.

Жінки співають під час роботи злагоджено, а маленькі діточки біжать з веселим реготом і приносять сніданки своїм батькам. Такі емоції, такі картини життя втішають, заспокоюють Миколи Олексійовича. Однак, це лише поверхневі враження. Насправді, під всією цією ідилією ховається невідомість подальшого життя, неможливість отримання освіти і хмарна надія на кращу долю.

У завершенні Эллегии», Некрасов не може відповісти на питання, чи краще стали жити прості люди. Адже селяни, які звикли постійно підкоряться, не знають, що робити зі свободою. Вони продаються за копійки розважливим господарям, виконують пекельна праця і схиляються перед колишніми – теперішніми панами.