«Пан із Сан-Франциско» – короткий зміст (переказ)

Розповідь Буніна І. А. «Пан із Сан-Франциско» був вперше виданий в 1915 році. У своєму творі автор показав нам, як крихке людське життя.

Головний герой твору – Пан із Сан-Франциско. Його ім’я ніхто не згадає ні на розкішному лайнері «Атлантида», ні в Неаполі, ні навіть на маленькому острові Капрі. Скрізь його звуть просто Пан із Сан-Франциско.

Так от, цей вже не молодий пан (йому було близько 58 років) в компанії своєї дружини і дочки відправляється в подорож з Америки в Європу.

Про головного героя оповідання можна сказати, що він є яскравим представником людини живе «американською мрією». Все своє життя він важко працював, заробляючи свій капітал. І ось коли мета була досягнута, він вирішувати, що пора відпочити.

Свою подорож Пан із Сан-Франциско починає на прекрасному атлантичному лайнері з символічною назвою «Атлантида». Головний герой мріє побувати в Ніцці, Монте-Карло, Парижі, Флоренції, побачити іспанську кориду, зіграти в казино і взяти участь в ралі. І наостанок заїхати в Японію.

Гроші Пана з Сан-Франциско відкривають своєму господареві будь-які замки. Йому прислуговують ввічливі покоївки та лакеї. Він поселяється в найкращому номері «Атлантиди», де шикарний корабель приховує всю «сирість» бурхливого листопадового океану.

Необхідно відзначити, що життя мандрівників була дуже рутинної і одноманітною. Підйом був дуже раннім, пізніше прийом кави або гарячого шоколаду, потім прогулянки по палубах корабля. Потім перший сніданок, після нього читання преси і другий сніданок. Після другого сніданку багато товстосуми валяються на палубі в плетених кріслах і споглядають листопадове небо. Всі чекають головної події дня – обіду.

Обід – це кульмінація всього дня. Голосно грає музика, дами ходять в розкішних сукнях, кавалери – у смокінгах. Починаються танці і розпивання дорогого алкоголю. Загалом, все занурюються в безтурботне веселощі, і ніхто не замислюється про бурхливому за бортом океані, сподіваючись на чуйність капітана лайнера.

Увагу всіх присутніх приваблює закохана пара, яка була найнята, щоб показувати оточуючим любов. Ось в якому ритмі і відбувалося морську подорож Пана з Сан-Франциско.

І ось, «Атлантида» причалює в порту Неаполя. Головний герой зі своєю родиною поселяється в найрозкішнішому номері, самого розкішного готелю Неаполя. Їх неаполітанська життя, також як і на кораблі, не відрізняється особливою різноманітністю: ранній підйом, потім сніданок і прогулянки по місту, другий сніданок і очікування обіду.

Листопадова холодна і дощова погода вносить в життя родини Пана з Сан-Франциско невеликі корективи, і вони вирішують відправитися на сонячний острів Капрі. Маленький пароплав привозить їх на острів, де вони знову поселяються в один з найдорожчих номерів. В один із днів, очікуючи обід в маленькій читальні, Пан із Сан-Франциско раптово помирає.

Після цього події ставлення до головного героя різко змінюється. Його тіло переносять у брудну і темну кімнату. Господар готелю не хоче, щоб його мешканці дізналися про те, що трапилося, він дорожить репутацією готелю. Замість труни він пропонує дружині головного героя простий довгий ящик з-під пляшок. Рано вранці труп Пана з Сан-Франциско привозять на пристань, звідки маленьких пароплав привозить його в Неаполь. Потім його занурюють на борт «Атлантиди» і везуть назад додому. Тільки зараз він знаходиться не в мерехтливому номері, а в чорній труні, глибоко в трюмі лайнера. А життя триває далі. Закохана пара все також зображує любов, а мандрівники – чекають обіду.