Аналіз вірша Фета «Псевдопоэту»

Поняття «чистого мистецтва» розкривається в роботах Афанасія Фета. Поет ніяк не міг зрозуміти, навіщо в мистецтво додавати політичні відтінки, оцінювати і обговорювати демократичні і тоталітарні режими. Все це було видно і без римованих рядків. Афанасій Афанасійович волів присвячувати свої роботи чудовим природним краєвидом, любовних стосунків з жінками. Також, він розмірковував над призначенням поета і його визнанням.

Роботи Некрасова стали збуджувати подив у розумінні Фета. Саме тому, їхні стосунки припинилися наприкінці 50-х років.

Розмірковуючи над творчими віршами своїх сучасників, Фет і публікує свій погляд на навколишню дійсність. Робота «Псевдопоэту» не стосується лише Некрасова. Афанасій Фет ні в якому разі не хотів образити або образити його. Думаю, Фет уявляв загальну картину, яка і давала опис більшості поетів того часу.

Для більш правильного і детального опису, поет використовує рядки з «пушкінських» віршів. Запозичує Афанасій Афанасійович і деякі образи. Приміром, вже останні рядки його роботи «Псевдопоэт» порівнюють справжнього поета з орлом. А ось мінливих і цинічних панів, які творять «мальований мотлох», Фет називав «продажними рабами».

Звичайно, віддаючи в друк таку відверту роботу, Афанасій Фет цілком свідомо хотів висловити свою думку і донести його до інших літературних творців.

Епоха 1860 років була досить складною для поета. Світ став дратівливим. Для того щоб творити нові, актуальні віршовані шедеври, потрібні були інші душевні якості. Фет не мав ними, а ось, як раз таки, Некрасов зміг спільно володіти з емоціями і влитися в іншу колію. Роботи Афанасія Фета перестали відповідати дійсності. Ніжна і романтична лірика була вже не в моді. Цей факт і викликав таке розчарування, навіть роздратування талановитого автора прекрасний римованих рядків.