Твір на тему «Пальчики оближеш» зі словами «кава», «какао», «желе», «філе», «суфле»

Батьки багато працювали і бабашка з дідусем забрали мене жити до себе. Ми переїхали в інше місто і з мамою бачилися рідко, тільки зідзвонювалися. Такі поїздки дозволяють більше скучити за рідним і зробити приїзд довгоочікуваним.

До нашого маленького чотиригодинної подорожі ми готувалися грунтовно: вибирали одяг, складали домашні речі для сну, банні приналежності. Вечір перед від’їздом був зворушливим, ми думали, як все пройде.

Приїжджали ми в отчий будинок два рази на місяць. Я завжди привозив мамі її улюблені хризантеми, білого кольору в крафт-паперу. На які я сам заробив, роздаючи листівки. Їй було якось ніяково їх приймати, але вона з охоткой ставила їх у високу кришталеву вазу з легким візерунком. Зелені стебла повільно занурювалися в свіжу воду, а листя і зовсім тонули в ній.

Батько залишався таким же серйозним і непохитним. Під час домашніх посиденьок, він сідав ближче до телевізора і читав газету. Лише зрідка звертаючи увагу на нас, видаючи репліки. Батько все життя служив в армії і звик до такої дисципліни, не любив зайву балаканину. В будинку відчувався характер батька, як ніби весь будинок підкорявся йому.

Мама знала, що приготувати до нашого приїзду. Стіл завжди був заставлений і прикрашений по-святковому. Я завжди більше любив рибу, ніж м’ясо і мама подала нам філе під винним соусом. Вечеря став таким домашнім і затишним. Бесіда була жива і невимушена.

Бабуся до цих пір стежить за фігурою і вибірково ставиться до їжі, яку споживає. Мама знала про це і приготувала два самих низькокалорійних десерту: вишневе желе і ванільне суфле. Ці дві страви були чудові, в міру солодкі і танули в роті, коли ми запивали їх какао, посипане шоколадною стружкою і прикрашене паличками кориці.

Після вечері я відправився прийняти ванну. А жіноча половина нашої сім’ї прибирали зі столу, мили посуд і варили какао, яке я так люблю пити на ніч. Ми з мамою закутались у плед, і пили какао, дивлячись на зоряне небо. Ми намагалися знайти знайомі сузір’я, вдивлялися в небо, з’єднували подумки точки – все це здавалося нам і забавним і серйозною справою. Нам було добре, ми намагалися хоча б на вихідних провести якомога більше часу разом, не відходячи одне від одного ані на крок.

Їхав я з почуттям точки і якоїсь прихильності до цього місця. Все-таки, я дуже ціную своїх батьків і радий бачити їх завжди. Так хочеться, щоб у наступному місяці, батьки приїхали до нас в гості. Ми б показали їм місцеві околиці, зводили їх в театр, пригостили нашими улюбленими стравами і напоїли ароматною кавою або какао.