Як мрія впливає на людину?

Мрії – солодкі мрії, які допомагають відволіктися, відпочити від буденної суєти, поринути у світ без тривог і проблем. Але не тільки таке, кілька порожня, значення полягає у цьому слові. Мрію можна розглядати, як ціль, ту вершину, до якої людина рухається часто навіть протягом всього життя, а досягнувши її, отримує справжнє задоволення.

Мрії роблять нас краще, змушують прагнути до нових висот, долати труднощі. Так, Андрій Болконський в романі Лева Миколайовича Толстого «Війна і мир» мріє про служіння людям, про подвиг або навіть про славу. В думках він бачить себе знаменитим, з прапором у руках. А слідом ідуть солдати, люди, яких він врятував. Така картинка часто малюється в уяві князя Андрія. І життя дає прекрасну можливість втілити її в реальності.

Знаменита битва під Аустерліцем змінює Болконського. Так, він, нарешті, може зробити те, про що так довго мріяв, повести за собою. Побачивши сум’яття і безладдя під час бою, Андрій, анітрохи не сумніваючись, встає на чолі, бере на себе відповідальність. Але несподіване поранення руйнує всі його плани. Лежачи на землі, молода людина бачить перед собою небо, велика, вічна, безмежна. До чого вся ця метушня? Навіщо? Перед глобальністю світобудови це бій, та й вся мирська суєта здаються нікчемними і дрібними. Андрій багато чого переосмислює в ці хвилини, змінюється в душі. Але все ж для мрії залишається місце в його серці. Він так само, як і раніше, горить бажанням допомагати людям. Ці помисли роблять його ще активніше і цілеспрямованою: молода людина бере участь в реформах і суспільного життя країни.

Але мрія може вплинути на людину по-різному. Відомі випадки, коли бажання таїть в собі небезпеку, заплутує людей, наштовхує на хибний шлях. Так сталося з головним героєм роману Федора Михайловича Достоєвського «Злочин і покарання» Родіоном Раськольниковим. Молодий чоловік дбав за соціальну рівність, за рівні права і можливості для всіх людей. Раскольников вирішив відібрати гроші у багатих і віддати бідним. Своєю мішенню в здійсненні ідеї він вибрав стару лихварку Олену Іванівну. Жорстоке вбивство, причому не тільки обраної жертви, але і її сестри, звичайно ж, не дало належного результату. Воно лише назавжди поселило розбрат в душі молодої людини. Муки совісті терзали його день у день. Мрія завела в глухий кут, наштовхнула на жорстокий і нелюдський вчинок. І з цим тепер доведеться жити…

Таким чином, можна говорити про те, що вплив мрії різному. У одних висока мрія, і слідуючи їй, люди роблять правильні і чисті вчинки. Інші ж знаходять помилкові шляхи для досягнення поставленої мети. І скоюють такі дії, про які потім доводиться тільки шкодувати.