Девятий подвиг Геракла — Пояс Іпполіти — короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Іполита.

Сюжет. Еврісфей придумав нове завдання для сина Зевса. Далеко на сході жило плем’я амазонок, якими правила цариця Іполита. Її пояс був подарунком бога Ареса і символізував собою верховну військову владу. Дочка Еврісфея Адмета захотіла дістати його. Вона попросила батька добути їй цей символ військової влади. Цар вирішив відправити у важкий похід Геракла.

Син Зевса розумів, що похід буде нелегким і займе багато часу. Тому він набрав цілий загін прославлених воїнів, серед яких був Тесей.

Царство амазонок перебувало на самій околиці грецької цивілізації. Потрібно було перетнути Чорне море і досягти його самих далеких берегів. Перетинаючи Егейське море, загін висадився на острові Парос, яким управляли сини Міноса Вони раптово напали на загін і вбили двох його членів. Розгніваний Геракл знищив безліч жителів острова і взяв в облогу столицю. Сини Міноса зрозуміли, що зробили велику помилку. Поразка була неминуча. До сина Зевса були відправлені посли, які стали благати його зняти облогу і взяти з собою будь-яких двох жителів замість убитих. Геракл забрав Алкея і Сфенела.

По дорозі загін допоміг мизийскому цареві Лику у боротьбі проти бебриків. Геракл розгромив військо бебриків і вбив царя. Всі землі бебриків герой передав Лику, який в подяку назвав ці території Гераклеєю.

Амазонки вже чули про славу Геракла. Жінки з захопленням роздивлялися могутню фігуру героя. Іполита поцікавилася, навіщо син Зевса прибув в їх столицю Феміскиру. Геракл щиросердно відповів, що з’явився в країну амазонок зі збройним загоном за примхою дочки царя Еврісфея. Іполита була зворушена мирними словами Геракла і хотіла віддати пояс, але втрутилася Гера. Перетворившись на амазонку, богиня оббрехала героя. За її словами, метою Геракла було викрадення Іпполіти, тому потрібно напасти на його нечисленний загін.

Дивіться також:  Пятий подвиг Геракла - Ериманфський кабан і битва з кентаврами - короткий зміст для читацького щоденника

Простодушні амазонки повірили наклеп. Почалася кровопролитна битва. Відзначилася амазонка Протоя, яка вбила сім членів загону. Протою зміг вбити тільки сам Геракл. Військо амазонок зазнало поразки, і вони поспішили укласти мир. Геракл забрав пояс і доставив його Еврісфея.

Відгук про твір. Дев’ятий подвиг став справжньою пригодою для Геракла. Для виконання доручення він здійснив тривалий похід на чолі загону в невідому країну. Син Зевса не був кровожерливий. Він хотів добути пояс мирним шляхом. Лише втручання Гери призвело до непотрібного кровопролиття і обопільним жертвам.