В чому полягає «Аустерліц» Пєра Безухова?

Аустерліц – місце битви російсько-австрійської армії з французами. В історичній науці воно також названо перифразой «битва трьох імператорів». У цій битві росіяни зазнали поразки. Аналізуючи роман Л. Н. Толстого, Аустерліц слід розуміти як у прямому, так і в переносному значенні. Останнє – крах надій та ілюзій.

Безліч героїв роману переживають «Аустерліц», не виняток і П’єр Безухов. Це позашлюбний син багатого графа, шанованого у вищому світі. Двадцять років П’єр прожив за кордоном. Після смерті батька їй дістається все стан батька. П’єр Безухов стає завидним холостяком, на якого полюють аристократки на виданні.

Тут потрібно звернути увагу на характер героя. П’єр Безухов м’який і добрий чоловік. У салоні Шерер у він почуває себе некомфортно, так як бачить скрізь обман. Тим не менш, він дуже довірливий, любить жити на широку ногу. Його недоліки грають з чоловіком злий жарт.

В салоні Ганни Павлівни Шерер П’єр Безухов знайомиться з Елен Курагиной. Сімейство Курагиных – люди корисливі, вміють наживатися на інших. Елен зауважує вигідну партію і вирішує обманом змусити П’єра одружитися на собі. Курагина хороша собою, і Безухов ведеться на її зовнішність, як риба на наживку. Бачачи «мармурове тіло» жінки, П’єр не може стримати свої плотські бажання. В одну мить він вирішує, що повинен за всяку ціну одружитися на красуні. В глибині душі П’єр відчуває, що надходить неправильно, робить серйозну помилку, але вдіяти не може.

Незабаром Елен окільцьовує багатого холостяка: «через півтора місяця він був повінчаний». П’єр швидко набридає жінці, так як його зовнішність далека до ідеалу: молодий чоловік огрядний і незграбний. Дружина крутить романи за спиною у чоловіка. До П’єра доходять чутки про зради красуні-дружини, але він не хоче цьому вірити. Елен ж зовсім не шкодує почуття П’єра. Серце Безухова розколюється, коли він дізнається, що чутки – правда.

Ілюзії П’єра Безухова з приводу Елен Курагиной зруйнувалися. Він зрозумів, що красива оболонка не завжди показник прекрасної душі. Разом з ілюзіями терплять крах героя надії на щасливе життя. Таким чином, душевний Аустерліц П’єра Безухова з роману Л. Н. Толстого «Війна і мир» – одруження на Елен Курагиной.

Тим не менш, у цій поразці героя можна знайти і позитивні моменти. Воно допомогло П’єру усвідомити, що не можна піддаватися тілесним потягам, потрібно довіряти своїй душі. П’єр тепер знає, як це бути обманутим і відчувати біль від зради. Він не тільки стає обережніше, але і допомагає оточуючим, яких також намагаються обплутати інтригами. Саме П’єр викриває Анатоля і випрошує у Болконського прощення для Наташі Ростової.

Образ П’єра Безухова – доказ того, що душевний Аустерліц може стати сходинкою до духовного очищення. Головне з гідністю прийняти свою поразку і рухатися далі, керуючись моральними цінностями і подсказами власної совісті.