«Принцеса на горошині» – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: 1835.

Жанр: казка.

Тема: пошук щастя.

Ідея: щастя з’являється раптово, коли його вже не чекаєш.

Проблематика. Не варто судити за зовнішнім виглядом, за непрезентабельний зовнішністю може ховатися справжнє благородство і витонченість натури.

Основні герої: принц, принцеса, стара королева, старий король.

Сюжет. Одному принцу прийшла ідея (або пора) жениться, але він хотів одружитися на справжній принцесі. І став він їздити по світу в пошуках справжньої принцеси. Принцес на світі було більш ніж достатньо, та тільки принцу все в них здавалося, що щось не так. Як розпізнаєш, чи справжні вони? Повернення принца додому було затьмарене безрезультатністю пошуку.

Один раз пізно ввечері королівство накрила страшна буря: сліпучий блиск блискавок змінювався страшним громом, а дощ був проливним. І в цей час пролунав стук у міські ворота, довелося його королівській величності йти відчиняти.

Виявилося, стукала дівчина. Вода буквально текла з неї. Волосся, плаття, черевики — все було наскрізь промокшим. І ця дівчина стверджувала, що вона королівська донька, тобто принцеса.

Стара королева не схильна була вірити на слово і вирішила перевірити по-своєму, справді дівчина принцеса. В опочивальні вона звільнила ліжко від матраців і подушок, на голих дошках залишила горошину і наклала поверх неї два десятки матраців, а на них — два десятки пухових перин.

Принцесу відвели спочивати на цю запаморочливу постіль.

На ранок у неї поцікавилися, як їй спалося.

Принцеса поскаржилася на безсонну ніч. Виявляється в цій ліжку було незручність, щось тверде заважало їй протягом всієї ночі так, що на тілі залишились синці.

Після такої заяви ні в кого не залишилося сумнівів, що ця дівчина і є справжня принцеса. Адже вона так ніжна, що відчула горошину, яку покривала гора матраців і перин!

Принц просив її руки, тому що тепер був впевнений в достовірності цієї принцеси, а горошину, яка вирішила справу, помістили в кунсткамеру. Там вона перебуває і донині як підтвердження правдивості цієї історії.

Відгук про твір. У дитинстві і В дорослому віці ця казка сприймається по-різному. У дитинстві сприймається тільки сюжет, доросла людина бачить багато підтекстів.