Твір-опис за картиною Ф. П. Решетнікова «Знову двійка»

Чудова картина Ф. П. Решетнікова «Знову двійка» була створена більше п’ятдесяти років тому. Однак її суть і сенс актуальні й донині.

«Знову двійка» є найвідомішою роботою в переліку всіх художніх творів Федора Павловича. Перед нами зображена досить знайома ситуація, яка трапилася в житті кожного школяра. На полотні зображений хлопчисько. Він тільки що повернувся зі школи і ще не встиг зняти свою верхню одежу. Стягнувши шапку, хлопчисько засмучено відвертається від своєї мами і братика з сестричкою. Сьогодні він отримав двійку за таку оцінку йому неймовірно соромно перед своєю сім’єю. Він не бажає розповідати про те, що ж стало причиною такої поганої оцінки.

Сестра дивиться на свого брата серйозно, докірливо. В її руках підручник. Швидше за все, вона сідала робити своє домашнє завдання, але в цю хвилину в кімнату зайшов засмучений братик. Мама хлопчаки засмучена. Вона сидить біля столу, втомлена і поникла.

Думаю, після важкого робочого дня у неї зовсім немає сил посварити свого двієчника. Швидше за все, це не перша погана оцінка головного героя.

Біля мами зображений молодший братик. Він ще зовсім не розуміє, що ж сталося, не усвідомлює серйозність ситуації, тому спостерігає за подіями з інтересом і цікавістю.

Самий вірний друг хлопчаки – світлий пес щиро зустрічає його після школи. Йому абсолютно все одно, які оцінки приніс додому його маленький господар. Він радісно і завзято стрибає на хлопчиська.

Я думаю, що картина «Знову двійка» є певним стимулом для кожного учня. Дивлячись на головного героя, зовсім не хочеться опинитися на його місці. Тому, слід докладати всі свої зусилля для того, радувати батьків і рідних хорошими оцінками.