Образ Царівни в «Казці про мертву царівну і сімох богатирів» Пушкіна

Царівна в «Казці про мертву Царівну і сімох богатирів» є виключно позитивним персонажем. Вона молода і дуже красива. До того ж дівчина добра, розумна і може легко пристосуватися до будь-яких змін.

Автор створив образ якоїсь целомудренности, любові і честі. Адже за сюжетом, незважаючи на складні стосунки з мачухою, важку життєву ситуацію, і, врешті-решт, проживання в будинку богатирів, дівчина не піддалася на «провокацію». Її серце не похилилось, душа не зачерствіла, а пропозиція заміжжя від «братців названих» – було ввічливо відкинуто. Хоч богатирі і дуже припали дівчині до душі, вона не змогла зрадити свого улюбленого королевича Єлисея.

Незважаючи на те, що дівчина була «царського походження» вона не була ханжею. Вона дуже добре впоралася по господарству. З ранку і до вечора в будинку семи богатирів царівна підтримувала порядок, готувала, пряла пряжу і шила. Причому це їй приносила задоволення. З цього можна зробити висновок, що вона була дуже працьовита, на відміну від її мачухи, яка цілими днями лише стежила за своїм зовнішнім виглядом, і милувалася на себе в дзеркало.

Царівна ж не була егоїстичною та заздрісної. Вона брала свою зовнішність, але не робила з неї культу, навіть незважаючи на те, що став для багатьох чоловіків еталоном жіночності і привабливості.

На жаль, автор у цій казці приготував для царівни дуже важку долю. На самому початку, вона заблукала в лісі, але дивом залишилася жива, коли натрапила на будинок богатирів. Але в цьому положенні царівна була далеко від рідного дому і від коханої людини, який тут же відправився шукати її по всьому світу.

Після цього вона була безжально отруєна власної мачухою, яка бачила в дівчині конкурентку за красою. В завершенні всього дівчина була «відроджена» своїм нареченим Єлисеєм. Це чудо сталося тільки завдяки любові, яка жила між молодими людьми.

Всі позитивні сторони так і залишилися в характері царівни. Вона не була зла на мачуху за скоєне. Немає. Дівчина з честю прожила цей період. До того ж тепер вона придбала відразу сімох братів, які в будь-який момент готові були за неї піти на будь-які дії. Адже за той час, поки царівна жила в їхньому будинку, вони стали один для одного практично рідними людьми. Дівчина, вважала їх своїми братами, богатирі називали її своєю сестрицею.

Коли смерть забрала у них царівну, чоловіки довго горювали. Але вони так і не зважилися поховати дівчину, а замість цього, зробили для неї кришталевий труну і підвісили його в печері. Можливо, в глибині душі, богатирі сподівалися, що дівчина рано чи пізно «прокинеться» від сну і знову буде радувати всю землю своєю присутністю на ній.

На щастя, Єлисея сили природи допомогли знайти наречену. І з цих самих пір, він більше не розлучався зі своєю коханою.

Автор хотів показати, що тільки справжнє почуття може зробити чудеса. А так що рано чи пізно навіть самі гірші часи закінчуються. От тільки не всім під силу витримати випробування долі на міцність…