Твір-опис за картиною А. В. Корзухина «Пташині вороги»

А. В. Корзухін був надзвичайно енергійною і життєрадісною людиною. Він намагався всі свої сили і всю свою енергію вкласти у творчість. А за допомогою створених творчих робіт достукатися до оточуючих, до глядачів і донести до них ту істину, в якій він був упевнений.

Народився Корзухін у звичайній, кріпацькій родині, тому, героями його картин в основному були прості люди, які кожен день оточували художника. До числа глибоких і повчальних полотен відноситься робота Корзухина «Пташині вороги».

У центрі картини зображені хлопчиська, який з самого ранку вирушили на ловлю птахів. Одягнені хлопці просто, швидше за все, сорочки і штани дісталися їм у спадок від старших дітей або навіть батьків. На ногах у героїв немає взуття. Це означає, що на вулиці літо, тепло і добре. До того ж, ходити босоніж набагато зручніше, ніж у постолах. В руках одного з героїв довга палиця, інші хлопчики несуть клітки для птахів. Швидше за все, ця робота добре знайома їм, адже в той час, прогодувати сім’ю було дуже важко, і навіть наймолодші члени цієї родини брали участь в заробітку.

Герої цього полотна займалися виловом лісових птахів. Старший хлопець добре призвичаївся розглядати і виглядати видобуток серед густого лісу. Він указує пальцем туди, де можна зловити птаха. Хлопчисько середнього віку прикриває обличчя руками, щоб сонце не заважало йому розглянути майбутній улов. Найменший герой картини уважно спостерігає за діями своїх товаришів і намагається запам’ятати всі їх розмови, всі їхні плани.

Думаю, саме сьогодні хлопці принесуть додому хороший улов. Вони на «відмінно» впораються з поставленим завданням дорослих.