Телефон (смартфон) у нашому житті

У наші дні майже у кожної людини є мобільний телефон або смартфон. Чи добре це? Двадцять років тому в нашій країні мобільних телефонів просто не існувало, і чи було життя без них гірше? У людей не було ніякої залежності від цього засобу зв’язку. Так необхідний людині цей предмет?

Безумовно, у мобільного телефону є ряд незаперечних переваг. Він дає можливість поговорити з людиною в будь-який час і в будь-якому місці. Людина часто перебуває поза домом на роботі, в поїздці, а у кого-то може виникнути крайня необхідність переговорити з ним, адже життя непередбачуване. При відсутності мобільного телефону не було б такої можливості. Мобільний телефон володіє ще одним цінним перевагою — можливістю передати повідомлення за допомогою тексту. Адже бувають ситуації, коли розмовляти з ким-то зовсім не хочеться, тоді можна скористатися СМС.

Є багато інших функцій у сучасних мобільників. З його допомогою можна розважатися іграми, стоячи в нудною черзі, наприклад, до стоматолога. Можна вийти в Інтернет, зануритися в читання книги. Більш того, можна оплатити комунальні послуги, перевести кому-то гроші. При сучасному темпі життя використання мобільного телефону економить час, позбавляє від відвідування пошти або банку.

Є і деякі недоліки. Ще точно не встановлено, яку шкоду організму людини може принести мобільний сигнал. Дуже можливо його негативний вплив на здоров’я. Постійний контакт з інтернетом дає людині надлишок інформації. Постійні дзвінки та повідомлення не дають людині відчути самоти, що психологічно необхідно час від часу. Безсумнівно, все це негативно позначається на нервовій системі. А часті розмови по телефону забирають у людини багато часу, відривають від значно важливіших справ.

Так необхідність мобільний телефон? Однозначно на це питання не відповісти. Без нього точно можна прожити. Іноді чуємо, як батьки з ностальгією згадують життя без повальної телефонізації. І все ж не можна заперечувати, що мобільні телефони роблять життя зручніше і простіше. А якщо мобільник дуже вже допік — вимкніть.