Моє місто — Махачкала

Перший камінь у його підставі заклав сам Петро l. Він облюбував місце для закладки порту і фортеці на південних рубежах Росії. Це було в 1722 році. Минуло 122 роки (1844), і там, де був Табір Петра Великого, виросла могутня цитадель, поруч з’явився маяк. Через 14 років (1857) тут було вже місто під назвою Порт-Петровськ. З приходом радянської влади Петровськ був перейменований в Махачкали в честь революційного діяча Махача Дахадаева. Завдяки цій людині англійською інтервентам не вдалося увійти в Дагестан.

Моє місто Махачкала — столиця Дагестану — розташований так, що вранці жителі його можуть спостерігати схід вогняного червоного кулі над морем, а вечорами захід сонця за гори. Місто біля моря — це особливий повітря, крики чайок, веселий галас дітвори на пляжі. Спостерігати з висоти рух хвиль Каспійського моря можна нескінченно. Море заворожує.

Каспій мінливий: він змінює колір, настрій. То смарагдово-зелений, яскраво-блакитний, він вальяжно перекочує хвилі або грає білими баранчиками. Відрадно в спекотний день зануритися в його прохолоду. Іноді Каспійське море наливається свинцем, стає грізним і з жорстокістю обрушує вали на берег.

Літо у нас жарке і посушливе настільки, що зелене листя дерев згорає. Похмурий день літа вважається хорошим. Взимку сніг випадає рідко, довго він не тримається. Температура повітря майже ніколи не опускається нижче нуля.

Махачкала — не мільйонне місто, його населення складає близько 600 тис. жителів, з Північнокавказького регіону він третій по чисельності. Люди у нас дуже гостинні, гість для них поняття святе. Ще у нас прийнято приходити на допомогу один одному і навіть незнайомій людині.

Культурне життя нашого міста — на хорошому рівні. У місті є шість музеїв, шість театрів, Республіканський центр культури, чотири кінотеатри, є бібліотеки, картинні галереї. Збереглися пам’ятники архітектури. Серед них старовинні особняки, Центральна Джума-мечеть і Свято-Успенський кафедральний собор.

Досить багато в Махачкалі вищих навчальних закладів, як самостійних, так і філій. Моє місто успішно розвивається, він став чистішим, красивіше і визнаний одним з найбільш упорядкованих міст Росії.

Звичайно, є і проблеми. Зростаюче число автомобілів приводить до пробок на вулицях, це створює великі незручності для городян. Робота зливової каналізації теж залишає бажати кращого: звичайний дощ призводить до потоків на вулицях.

Я мрію в подальшому внести вклад у розвиток рідного міста. Хочу бачити своїх земляків культурними, освіченими, щасливими людьми, хочу пишатися ними. Я люблю подорожувати, знайомитися з іншими містами та країнами, але жити постійно я сподіваюся в рідному місті Махачкалі.