Шостий подвиг Геракла – Скотний двір царя Авгія – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Авгій.

Сюжет. Десятим завданням Еврісфея для Геракла стала чистка скотного двору, належав царя Еліди – Авгія. Він був сином бога Геліоса. Могутній батько подарував Авгія неймовірні багатства. Серед них виділялося величезне стадо, що складаються з триста биків з білосніжними ногами і двісті червоних биків. Головною прикрасою стада вважалися дванадцять білих биків. Одна тварина володіла неймовірною красою, яку порівнювали з сяйвом зірки. Корів ж у стаді було в десять разів більше. Щорічно стадо давало щедрий приплід. Авгій збожеволів на своїх бугаїв. Він постійно намагався їх порахувати, але збивався. За цей час скотний двір почав буквально потопати в гної, але ніхто не брався за цю титанічну роботу. Еврісфей дізнався про це з неприємним запахом, яке поширилось по всьому грецькому півострові. Цар вже давно оцінив силу і мудрість Зевса, який справлявся з будь-якими дорученнями. Наказавши “битися” з гноєм, Еврісфей хотів принизити героя.

Геракл постав перед Авгіем і запропонував йому таку умову. Якщо син Зевса зможе виконати всю роботу протягом одного дня, то натомість він отримає десяту частку численного стада. Авгій не уявляв собі, щоб одна людина змогла очистити його господарство за такий короткий час, тому з радістю погодився.

Геракл зламав огорожу скотарні і викопав глибокий канал. По цьому каналу витекла вода з річок Алфея і Пенея. Потужний подвійний водний потік швидко підхопив весь гній і забрав з собою. Гераклові залишилося лише замурувати пробоїни в стіні. Коли син Зевса доповів Авгія про виконану роботу, цар спершу не повірив йому. Прийшовши на скотний двір і побачивши канал, Авгій заявив, що це нечесно. Він сказав, що замість Геракла “попрацювала” вода і відмовився видати винагороду. Хитромудрому герою довелося повернути в Мікени з порожніми руками.

Відгук про твір. В наш час шостий подвиг сина Зевса виглядає досить дивно. Справа в тому, що в Стародавній Греції скотарство відігравало величезну роль у господарському житті. Навіть прославлені воїни в мирний час аніскільки не соромилися займатися найбруднішою роботою. Тому очищення неосяжного скотного двору в очах стародавнього грека була дійсно великим подвигом.