Розмова Григорія Мелехова зі Степаном Астаховим (аналіз глави 19 другій частині першої книги роману Шолохова «Тихий Дон»)

Роман М. А. Шолохова багатогранний. У ньому розкриваються проблеми, пов’язані не тільки з тяжким становищем російських земель, які загрузли у війнах і кровопролиття. Також, читач може спостерігати за розвитком стосунків головного героя Григорія і прекрасної хуторянки – Аксіньі. Незважаючи на всі життєві випробування і складні ситуації, закохані до останньої хвилини свого життя залишилися вірні почуттів.

Ксенія Астахова була заміжня за Степаном Астаховим. Однак, чоловік бив її до напівсмерті, не розуміючи і не співчуваючи. Саме тому, Аксінья легко відреагувала на увагу Григорія, який оточив її ніжністю й теплотою. Між закоханими спалахнули справжні почуття, які вони не збиралися приховувати від оточуючих. Природно, законний чоловік Аксіньі – Степан, дізнається про зраду дружини.

Епізод розмови Мелехова і Астахова відбувається в той момент, коли Гришка вже був одружений на Наталії, однак, знову пішов до Aksin’e.

Чоловіки дивилися один на одного не як добрі друзі, а як закляті вороги. Астахов каже мова про те, що не буде битися з Мелеховым, однак, при першій же можливості просто вб’є його. Григорій намагається не сприймати погрози товариша всерйоз. В якийсь момент він виявляє співчуття до свого опонента. Однак, згадуючи, як Степан б’є Аксенію, Григорій абсолютно не шкодує про скоєне. Астахов, в цю ж хвилину згадує ту минулу ситуацію, коли він міг вбити, розсікти навпіл Мелехова. Тільки от не зробив цього. А ось у світлі ситуації, що склалася, така розправа була б до речі.

Їдучи, Степан не прощається зі своїм недругом. Він сподівається на подальшу зустріч, на момент розправи. Наостанок, Степан мовить про Aksin’e. Однак Григорій різко відповідає, що жінка абсолютно не сумує без свого деспота – чоловіка.

В даному епізоді Шолохов М. А. демонструє нам агресивний, запеклий характер Астахова, і непоступливу позицію Мелехова. Надалі, доля покарає обох героїв. Степан поїде в Крим, так і не поквитавшись зі своїм ненависним товаришем. А Григорій втратить Аксенію просто на своїх руках.

Даний епізод збирає увагу читачів навколо любовного трикутника Аксіньі, Григорія і Степана. Проте попереду нас чекають важливі, хвилюючі, що хвилюють душу події.