Порівняльна характеристика Печоріна і «ундини»

Ундіна у творі Лермонтова «Герой нашого часу», постає перед читачем в образі жінки-загадки. У неї незвичайна зовнішність довге волосся і чудовий голос. Вона, як морська серена, заманювала свого друга Янко на берег. На той же заклик відгукнувся і Печорін.

Молодий чоловік довго спостерігав за ундиною. У ній він розгледів саме ту, природну красу, яка властива тільки русалкам.

Дівчині було близько вісімнадцяти років. Вона була вся наповнена невеликими дивацтвами, ніколи не відповідала прямо на питання, і цим зацікавила Печоріна ще більше. Йому, як досвідченому звабнику, хотілося розкрити всі її секрети, проникнувши в її свідомість. Але дівчина тільки сміялася. Цей сміх не був знущальним, немає. Скоріше це був якийсь флірт, гра з Григорієм Олександровичем.

Чоловікові це перестало подобатися, адже він очікував чогось більшого, хоча сам не міг точно відповісти, чого саме. Любов цієї дівчини йому була не потрібна. Хіба що близькість? Але це було дуже пішло. Не сказати, що дівчина була красунею, немає. Вона просто була особливою.

А Печорін був складним характером, навіть для самого себе. Він багато міркував про те, навіщо він прийшов у цей світ. Довго думав, навіщо приносить людям страждання, але марно. І чоловік вирішив просто жити і отримувати радості. Всі свої емоції і таємниці він вважав за краще залишати у своєму щоденнику. Адже чоловік тільки його вважав справжнім другом і був до кінця чесний тільки з пером у руках.

Увечері ундіна зникала з виду Печоріна. І тоді він почав спостерігати за сліпим хлопчиком, який ходить з якоюсь метою вночі на берег. Чоловік з’ясував, що і його «русалка» та незрячий хлопчина беруть участь у змові з контрабандистом. Він вирішив налякати «компроматом» ундину і тим самим можливо дістати від неї «плату за мовчання». Звичайно ж гроші не цікавили Печоріна. Можливо, Григорій Олександрович просто хотів подивитися на подальші дії «банди».

У якийсь момент чоловікові здалося, що він виграв у цій «незримою» війні, і його хитрість спрацювала. Вона прийшла до нього, була поруч і кликала на берег. Вони пливли мовчки, і вона посміхалася. Дівчина знала, що офіцер не вміє плавати. В її голові виник підступний план. Вона готова піти на вбивство приїжджого красеня, тільки лише для того, щоб той не зашкодив її Янко.

Дівчина любила свого Янко з усіма його недоліками. Він не дарував їй дорогих подарунків, а купував лише стрічки у волосся. Про це згадав сліпий хлопчик, коли вони в тумані чекали контрабандиста. Вона любила його настільки, що навіть не думала про близькості з іншим.

Але Печорін зрозумів його задум. В якийсь момент дівчина кинулася на нього, намагаючись скинути у воду, але сама опинилася у воді й потонула. Ну, принаймні, саме так і подумав Печорін. Він не став шкодувати про загибель дівчини, а швидко став гребти веслами до берега.

Пізніше він побачив врятоване ундину, почув їх розмову з Янко. Вона кидала сліпого хлопчика, кидала стареньку матір заради того, щоб навіки бути з коханим.

Печорін ж був забутий. Він не зміг домогтися бажаного, але його самолюбство від цього не страждала. Він трохи жалкував про те, що так холоднокровно втрутився в чужу долю. Офіцер розумів, що позбавив сліпого хлопчика єдиного заробітку.

Печорін залишав це місце з неприємним на душі почуттям, так до кінця і не розібравшись чим саме воно було викликано.