Твір-опис за картиною В. М. Васнецова «Пісня про віщого Олега»

Віктор Михайлович Васнецов з величезною повагою і шаною ставився до творчості цього літературного генія Олександра Пушкіна. І до річниці його сотого дня народження, художник вирішив зробити свій творчий подарунок, який міг повною мірою висловити захоплення віршованими роботами знаменитого поета.

Васнецов відносить глядача в далекі часи, коли по вулицях бродили провидці, а на конях скакали величні князі. Ілюстрація до балади «Пісня про віщого Олега» представляє читачеві образ Великого князя, який стрімко поспішає творити грандіозні справи, здійснювати знатні плани.

Йому на дорозі зустрівся провидець або, як його тоді називали, чарівник. Він віщує князю нехороші події, застерігає його і просить бути уважнішими, акуратніше. Однак, великий князь не боїться труднощів, за його спиною хоробре і гідне військо, яке не підведе, не залишить в біді.

Незважаючи на грізний вигляд князя, глядач помічає, що слова провидця чіпали його серце. Однак не може він показати слабинку, не може втратити своє обличчя перед численним військом. Саме тому, князь Ігор готується йти вперед, не відступаючи від наміченого курсу.

Все військо, включаючи головного полководця, уважно вдивляється й вслухається в слова чарівника. А провидець, не боячись гніву князя, продовжує свою промову, повну передбачень і натяків на небезпеку. Адже мудрий полководець вірить тільки в силу Всевишнього, який може як дати життя, так її і забрати.

Вислухавши слово чарівника, правитель, разом зі своїм військом відправляється вперед. А далі, князь Ігор приймає смерть і не від ворога, а від коня свого!