Аналіз вірша Некрасова «Роздуми біля парадного підїзду»

Більша частина віршів Миколи Некрасова присвячена життя простого народу, який постійно стикався з труднощами, з приниженням, потрапляючи в безвихідь.

З якої причини автор приділяє так багато уваги життям простих селян? Відповідь очевидна, Некрасов сам випробував на собі тяготи бідності і бідності, коли покинув рідне маєток і залишився без гроша за душею, без спадщини. У ті роки, Микола Олексійович зміг відчути всі жахи селянського існування.

Однак найбільше турбувала, хвилювала поета беззахисність, покірність простих людей. Вони зовсім не знали свої права і постійно змушені були просити милостиню, терпіти примхи своїх панів. Але найбільше поета обурював той факт, що приниження доводилося відчувати не перед високопоставленими чиновниками, а перед їх швейцарами.

В будинку губернатора, який розташовувався в Санкт–Петербурзі, завжди було багато прохачів. Звичайно ж, сам губернатор не зустрічав кожного, хто прийшов. Це робив його швейцар. Ось саме він, в залежності від настрою, від свого веління, вирішував, хто гідний пройти далі, а хто ні. І таке ставлення вважалося нормальним.

Селяни йшли геть, звинувачуючи прислуговуючих осіб, проте, за ними крилася воля самих володарів. Навряд чи хтось із високопоставлених чиновників опікувався і переживав за тих бідолах, які були прогнаны з порога. Для таких людей самими головними багатствами вважалася влада і грошові заощадження. Вони не боялися нічого навколо себе, адже володіли необмеженою силою.

Микола Олексійович просто обурений думкою про те, що звичайний, простий чоловік нічого і ніколи не доб’ється без грошей і знатного положення. До того ж, російська просить мужик був черговим приводом для гніву, який відчував барин, дратуючись його приходу. Але, ніхто з тих самолюбних правителів не замислювався над тим, що суспільство тримається тільки завдяки працьовитим і покірним селянам.

І ось, Микола Некрасов мріє, що коли-то і звичайна людина отримає свободу і право вибору.