Книга в моєму житті

Я не знаю, чим була б моє життя без книги. Що може ще давати таку їжу розуму й уяви?

Моя перша книга — «Російські казки», подарунок бабусі. Я до сих пір пам’ятаю яскраві ілюстрації, які розглядала, ще не вміючи читати. Чарівний світ казок притягував. Подобалося, що в них все закінчується добре.

Освоївши читання, я познайомилася з розповідями про тварин, літературними казками. Велике враження справили на мене казки Андерсена. Книги приносили радість, були розрадою в дитячих прикрощі, ненав’язливо вчили надходити правильно.

До першого класу я записалася в міську дитячу бібліотеку, розташовану в старовинному будинку. Відвідування її було для мене маленьким святом. Полиці з книгами були так привабливі, вони таїли в собі незвідані світи. Але не всі книги були мені ще під силу.

У четвертому класі я познайомилася з книгами Владислава Крапівіна. Вони давали уроки шляхетності, показував, якою має бути життя, залишали глибоке враження. Ще мені відкрився світ пригодницької літератури Марка Твена, Жюля Верна і Майн Ріда. Це було яскраво, цікаво і пізнавально.

Ставши постарше, захопилася книгами про війну, про героїчну підпільної роботи підлітків в тилу ворога. Ще познайомилася з фантастикою. Особливо подобалося читати про космічні подорожі і освоєння інших планет. Книга Ісая Давидова «Я повернуся через тисячу років» вразила і дала розуміння трагічності життя у всі часи.

Одного разу в бібліотеці, я натрапила на товсту пошарпану книгу. Це був роман Чарльза Діккенса «Девід Копперфільд». Для мене не дуже легко було читати цю книгу, але ні з чим подібним я ще не стикалася. Я відкрила для себе дивовижний світ Діккенса, повний сильних почуттів, таємниць, неповторного гумору, протистояння високого і низького. Діккенс підкорив моє серце.

Не менш сильно на мене подіяло і відкриття світу Олександра Гріна. Я знайома ще не з усіма його творами, але передчуваю зануритися в атмосферу його загадкових, незвичайних міст і познайомиться з його романтичними героями.

Не так давно у мене відбулася зустріч з книгою англійського письменника Льюїса «Хроніки Нарнії». Це вражаюча річ. Головне, зрозуміти її правильно. Мені в цьому допомогли. Ця книга без жодного нав’язування дала мені розуміння необхідності читання головної книги — Біблії.

Я не уявляю свого життя без хорошої книги. Вона виховує серце, вчить жити, відкриває світи. Книга формує правильну мову, дає естетичну насолоду. Багато читають книги в електронному вигляді, але я віддаю перевагу паперовий варіант. Адже так приємно тримати в руках видання, красиво оформлене, з якісними ілюстраціями.