У чому полягає місія художника?

Художник – людина особлива, інакше представляє навколишню дійсність і відображає своє бачення на полотні. Місія митця – служити красі. Художник бачить навколо тільки прекрасне і показує нам, обивателям, приховану суть різних предметів і подій. Мистецтво веде за собою творчої людини, прокладає для нього особливий шлях, дарований понад. Живописець служить своєму таланту. Але бувають випадки, коли художники підпорядковують майстерність особистої вигоди, їх цікавить тільки матеріальна сторона виконуваної роботи, і тоді мистецтво неминуче перетворюється в звичайне майстерність.

Так сталося з головним героєм петербурзької повісті Миколи Васильовича Гоголя «Портрет», художником Чартковым. Молодий чоловік був бідний і талановитий. Його вирізняли такі риси характеру, як нетерплячість і бажання розбагатіти. Одного разу він купив портрет у рамі якого були заховані гроші. Велика сума стала для Чарткова можливістю почати зовсім інше життя. Тепер він модний художник, у якого замовляють свої портрети впливові люди. Чартков добився всього, чого хотів. Ось тільки талант-то помер. Творець не виконав своєї місії, зрадив свій дар. Бачачи талановиті роботи інших художників, Чартков злиться, адже він розуміє, що міг би бути серед них. Але пішов неправильним шляхом і в кінцевому підсумку розтрачує все, втрачаючи навіть розуму.

Інший герой Гоголя, теж художник, з повісті «Невський проспект», навпаки, присвячує все своє життя служінню красі. Піскарьову, а саме так звуть молодого митця, не важливі матеріальні блага, він бідний, але такий стан справ його анітрохи не пригнічує. Піскарьов вважає, що працьовитістю можна багато чого домогтися. І він так би і жив на знімній квартирі, писав картини, якби не одна подія. Молодий чоловік зустрічає чарівну брюнетку, від якої навіть не може відвести очей. Набравшись сміливості, він слід за юною особою і проводжає її до публічного будинку, мешканкою якого вона і є. Піскарьов роздавлений, він не може змиритися з усвідомленням того, як развратен, брудний і жахливий світ.

Мрійливий художник, який бачить свою місію в тому, щоб служити красі, стикається з жорстокою і зовсім не показній реальністю. Піскарьов не може далі жити. Він намагається врятувати дівчину, пропонуючи їй вийти за нього заміж. Але чарівна незнайомка лише висміює молодої людини. Тоді він просто закінчує життя самогубством.

Таким чином, можна відзначити той факт, що істинний творець бачить свою місію в тому, щоб служити красі і допомагати людям бачити її навіть у найпростіших речах. Художники ж, направили свій дар на досягнення матеріальних цінностей, у підсумку виявляються у розбитого корита, їх життя руйнується, а талант меркне.