Твір-роздум за прислівя «Слово не горобець, вилетить – не впіймаєш»

Слово в російській мові має величезне значення. Слово – мінімальна лексична одиниця, яка має певну позицію і елемент змісту.

Російське прислів’я «Слово не горобець, вилетить – не впіймаєш» актуальна до сих пір. Вміння формулювати пропозиції, передавати істинний сенс сказаного – мистецтво, яке дано не кожному. Слово – це як удар блискавки, який може вибити людину з колії або опромінити його яскравим світлом своїх думок.

Згадайте, коли ви зопалу, у сварці, говорите образливі слова, що ви відчуваєте?

Всередині мене поселяється почуття образи за сказане. За те, що я розумний чоловік дозволив собі порушити гармонію почуттів іншої людини. А все тому, що ми не вміємо часто контролювати свої емоції, і в гніві говоримо такі слова, які не сказали, перебуваючи в здоровому глузді.

Але, адже, слово вже сказано і тому його не повернеш, не перемотаешь ситуацію, як стару касету на магнітофоні. Так, можна вибачитися, обговорити ситуацію, знайти разом способи вирішення конфлікту, але осад, то залишиться. Чи готові ви ризикувати дружбою з-за неправильно сказаного слова?

Щоб неприємних ситуацій не виникало, і ви відчували себе комфортно, без докорів сумління, треба все обдумати, перш ніж висловити свою думку.

Припустимо, ти опинився в складній фінансовій ситуації і звертаєшся до одного за допомогою і обіцяєш віддати обумовлену суму у строк. Трапляються обставини, які порушують терміни домовленості. Так, ти віддаєш гроші, але пізніше. Але людина, що посів тобі, в наступний раз сто разів подумає, перш ніж наступить на ті ж граблі. А досить було назвати реальний термін, в який ти зможеш віддати борг і такої конфліктної ситуації б не виникло. Слово – велика зброя людини в усіх ситуаціях.

Буває, що ти сперечаєшся, доводиш свою правоту, а насправді, для чого це? Тільки заради красного слівця, не більше. Але в очах оточуючих ти тепер не людина свого слова, «базікало» в народі.

Коли дивишся політичні дебати і дивуєшся, як так правдоподібно і впевнено говорить оратор? Як він може давати такі гучні обіцянки? Все просто: кожне сказане слово має свою вагу. І якщо б така людина був помічений у брехні, не стримуванні своїх обіцянок, то йому б більше не дали слово. Якщо ти хочеш бути почутим – будь правдивим і впевнений в усьому сказаному!

Щоб бути почутим і зарекомендувати себе, як чесну людину, необов’язково бути блискучим оратором, достатньо володіти такими якостями як чесність, щирість, розум, честь і почуття такту. Якщо ти володієш словом, значить ти володієш ситуацією. І це допоможе стати в соціумі особистістю, не тільки впевненою в своїх словах, але і вміє переконувати інших.