Епізод загибелі Валета (аналіз частини 5 глави 31 роману Шолохова «Тихий Дон»)

Роман М. Шолохова містить у собі досить багато епізодів і більшість з них наповнене трагічним змістом. Адже робота Шолохова була присвячена темі війни, революції, звичайно, в такі часи люди відчували не багато радості і щастя. Ось тому, у ході всього роману читач стикається зі справжніми трагедіями, які відбувалися в долях героїв.

Однією з них є смерть Валета. Він прийняв її гідно. Загинув герой від руки козаків, і впав на землю гордо! Автор описує сам момент загибелі Валета. Його покосили в бік, потім він приліг на траву і прийняв свою смерть гідно. А ось його товариша – Кошового козаки залишили в живих і повели далі.

Вважається, що Валет отримав найкраще покарання, ніж його товариш, адже тільки одному Богу відомо, що буде з ним далі в полоні козаків. Закопали тіло Валета на тому ж лузі, де він і помер.

Вже через кілька тижнів поросла його неглибока могила свіжою травою і квітами. Пахло на тому місці солодким кольором молочаю і чебрецю. Трохи пізніше, спорудили неподалік могили Валета невелику капличку, яка самотньо стояла в полі і навівала смуток на всіх, хто проїжджав поруч.

Далі, і польова птах умостила в тому місці своє гніздо, відклала в нього яйця і гріла їх теплом свого тіла. І завершується заключний епізод роману–епопеї.

Протягом усього тексту читач міг спостерігати за долею Валета. Звичайно, він був не головним героєм роману, однак, мав свою лінію долі, яка була наповнена різними подіями.

Наприкінці роману ми можемо спостерігати за героїчної сміливістю і сильним поведінкою російської людини, який тримається цілком гідно до самого кінця. Така суперечлива, трагічна війна забрала з собою життя багатьох хороших людей. Тільки чи в цьому був сенс? Чи Принесло бажаний результат Верхнедонское повстання? Шолохов М. неодноразово про це замислюється і розмірковує.