Аналіз вірші Цвєтаєвої «Звідки така ніжність?»

Вірш Цвєтаєвої «Звідки така ніжність?» було написано в 1916 році. Ця творча робота була присвячена Осипу Мандельштаму і відноситься до любовній ліриці поетеси.

Перша зустріч молодих поетів відбулася в Криму, в місті Коктебель на дачі поета Волошина. Ця зустріч була скороминущої і не залишила жодних емоцій. Справжні почуття між Цвєтаєвої і Мандельштамом спалахнули трохи пізніше, коли молодий поет приїхав до Москви на кілька днів. Почуття двох молодих людей були щирими і чистими, вони були вище простих любовних почуттів.

Після розставання Цвєтаєва і Мандельштам обмінювалися любовними віршованими роботами, але, незважаючи на бурхливий роман, молоді люди не переступили умовної риси. Вони не були близькі фізично, вони були близькі духовно.

Вірш «Звідки така ніжність?» стало справжнім одкровенням для Осипа Мандельштама, адже в ньому поетеса вперше відкрито заявила про свої почуття. Молодий поет боявся показати свої почуття оточуючим. Він вважав, що буде виглядати смішно і наївно, адже до того часу Марина Цвєтаєва була вже досить відомою поетесою. Цвєтаєва навпаки, вважала, що виражати свої почуття через любовні вірші досить благородно.

У першій строфі Цвєтаєва питає сама у себе: «Звідки така ніжність?». Поетеса не розуміла, чому її підкорив і залучив нікому не відомий хлопець. Далі Цвєтаєва проводить порівняння Мандельштама з іншими чоловіками. І все ж не розуміє причину своєї прихильності до молодому поетові.

В останній строфі Цвєтаєва називає Мандельштама «лукавим співаком зайдам» за те, що він стривожив її душу, змусив серце битися частіше. Марина Іванівна полюбила молодого поета не за зовнішність і поетичний талант, вона полюбила його за спорідненість душ.