Чим небезпечне безцільне існування?

Багато людей проводять дні як по накатаній стежці. Вони виконують кожен день одні і ті ж дії. Їх рухи відточені і збою не може бути. Найчастіше, вони успішні і фінансово забезпечені. Але який сенс у такому житті? Яка їхня мета? Сенс всіх прагнень? Які наслідки їх чекають? А як же ті люди, які поросли лінню і не бажають вкладати сенс життя?

Літературні твори розкривають цю тему і показують всю трагічність безцільної життя. Такі книги змушують задуматися про своє життя, направляють на інший шлях і відкривають нову істину.

Ця тема порушується у романі «Обломов» Гончарова. Чим займався головний герой? Ілля Ілліч прожив своє коротке життя на дивані. Він, обернувшись у халат, лежить і не бере участь не тільки у громадських справах, але й у власному житті. Всі його обов’язки виконує слуга. Штольц, зробив спробу повернути Обломова в суспільство, але запалу душі Іллі не вистачило, щоб він знову зміг піднятися з дивана і почати жити, а не існувати.

Будучи закоханим в Іллінську, Обломов знову робить крок назад і повертається на диван, де він і проводить залишок своїх днів. Фінал цієї історії найтрагічніший. Обломов помер. Ось чим може закінчитися безцільне існування людини. Незважаючи на спроби Штольца, сприятливі обставини, Ілля Ілліч не зміг змінити своє життя і наділити її змістом. До того, як загинути фізично, він морально розклався, втратив себе. При цьому абсолютно не відчуваючи почуття витраченого часу даремно.

Безцільне існування – це не тільки нудна й одноманітна життя, але і життя, не має сенсу. Складніше залишитися одному в своєму світі, ніж мати друзів, які щиро готові допомогти стати справжньою особистістю. Коли за кожним прожитим днем слід новий, тільки немає відчуття радості і гордості за себе. Адже життя без мети – це заевшая платівка, яку не можна змінити.

Таким чином, мета змушує життя, вдихає в тіло нове тепло і сили з’являються самі собою. Такий приклад хоч і негативний, але він реальний і заставляється задуматися: чи є в тебе мета і щоб ти зробив, щоб її досягти? Всі цілі досяжні, головне підібрати об’єктивний шлях рішення і вміти пересилити себе. У деяких ситуаціях потрібно жертвувати своїми інтересами заради самого головного в житті людини – його мети. Трагічні літературні приклади націлені на зміну світогляду і зміні звичної обстановки. Перемога над собою – вже мету.