Твір-опис за картиною М. Н. Ромадіна «Село Хмелівка»

Розглядаючи картину М. Н. Ромадіна «Село Хмелівка», я розумію, з якою любов’ю і з яким трепетом художник ставився до своєї Батьківщини. Він так м’яко передає краси природи на своїх полотнах, він присвячує свої роботи простому російському людині, а також його побуті.

На картині «Село Хмелівка» автор зображує простори Росії. Ми немов спостерігаємо за пейзажем з високого пагорба. Передній план знайомить нас з тонкими берізками. Вони втратили практично всі свої листочки, а це значить, осінь вже давно вступила у свої права.

Далі, наш погляд приковує село, яке розтягнулося на багато кілометрів і заповнило практично весь задній фон картини. Як багато в ньому будиночків. А як багато в них простих, добрих людей.

За селом видніється річка. Це могутня Волга. Води її давно вже холодні, протягом сильне і швидке. Восени і взимку Волга абсолютно самотня. Але, як тільки настане весна, жителі села щодня будуть провідувати її, занурюватися в підбадьорливої водиці, ловити рибу, спостерігати за чудовими водними пейзажами.

Роком написання картини став 1944. Жахливе, страшне час. Країна загрузла у війні, навколо страждання і печаль. Але, справжній, російська людина не опустив руки, не зневірився. Жителі села продовжують займатися городництвом, вирощувати овочі, домашніх тварин. Вони намагаються жити вільним життям, що не залежить від загарбників, від нацистів.

Вдивляючись уважно в невеликі глиняні будиночки, які щільно розташовані один до одного, глядач бачить, що вони доглянуті і пофарбовані в білий колір. Городи й сади в повному порядку. З цього випливає думка про те, наскільки ж росіян народ працьовитий і витривалий. Тому, картина М. Н. Ромадіна «Село Хмелівка» викликає у мене найтепліші, найщиріші почуття до рідного народу, до прекрасної російської природи.