Другий подвиг Геракла – Лернейська гідра – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, Іолай, лернейська гідра.

Сюжет. Еврісфей придумав нове випробування для Геракла. На цей раз він дав йому завдання знищити лернейську гідру. Це жахливе істота мав тіло змії (за іншою версією – собаки) і дев’ять драконових голів, одна з них мала безсмертям. Вона розоряла околиці і вбивала стада домашніх тварин біля міста Лерна. Вона була спеціально вирощена Герой для погибелі Геракла. Отрута гідри був настільки сильний, що навіть її дихання і запах слідів приводили до негайної смерті.

Геракл узяв собою племінника (Іолая) і попрямував до місця проживання гідри. Афіна порадила йому взяти з собою зброю з міді. Герой посадив Іолая в засідку і почав пошуки чудовиська. Йому знову допомогла Афіна, вказавши на притулок гідри. Вона ховалася в печері, яка вела в підземний світ, і знаходилась посеред бездонного болота. Геракл підпалив стріли і почав обсипати ними чудовисько. Гідра виповзла зі свого притулку і накинулася на нього. Геракл затримав дихання і встиг наступити на зміїне тулуб, притиснувши чудовисько до землі. Тоді гідра обплутала його ноги і прагнула звалити героя. Геракл став знемагати від втоми і покликав Іолая. Гідра також вдалася до допомоги. На її заклик відгукнувся величезний рак, який мертвою хваткою вчепився в Геракла. Герой наносив потужні удари палицею і сшибал драконьи голови, але на місці зрубаної виростало дві або три нових.

Підоспілий супутник Геракла розправився з раком, а потім підпалив найближчу гай і, схопивши палаюче колода, почав припікати шиї, зупиняючи кров біжить. На обпалених місцях нові голови вже не з’являлися. Чудовисько стало слабшати і робило все менше опору. Геракл витягнув короткий золотий клинок і відрубав останню безсмертну голову, що нарешті-то вбило гідру. Герой глибоко закопав останню голову і того ж накрив це місце величезною скелею. Розрізавши тіло лернейської гідри на кілька шматків, Геракл опустив в отруйну жовч наконечники стріл. Завдяки цьому стріли героя стали наносити рани, які було неможливо вилікувати. Коли переможці гідри пішли, опустилася з неба Гера і забрала вбитого раку з собою. Так з’явилося сузір’я, що нагадує Гері про те, хто допомагав їй у боротьбі проти Геракла. Еврісфей поставив цей подвиг під сумнів, так як герой діяв не сам.

Відгук про твір. Перемога Геракла над гідрою була б неможлива без допомоги Іолая. Навіть непереможний герой може потрапити в безвихідну ситуацію, коли сила повинна бути підкріплена мудрістю.